Темпото вече спадна. Играта става все по-хаотична.

72′

Христо Попадийн получи крамп и ще бъде заменен от Неделко Ковачевич.

70′

Последната среща между двата отбора премина по подобен начин. Чунчуков вкара победния гол за Славия в 89-ата минута.

69′

Иван Селеменев сменя Свилен Щерев.

66′

Христов се измъкна отляво, но този път реши да подава и сгреши.

65′

Националът на Ливан, обиколил света миналата седмица Самир Аясс заменя Ивайло Лазаров.

64′

Муньос блокира удар на Стефан Христов.

63′

Удар с глава на Чунчуков. Топката тупкайки не стигна до вратата на Макенджиев.

61′

Лазаров не успя да уцели опразнената от Георгиев врата. Стражът излезе почти до тъча в опит да блокира съперник.

58′

Дарко Тасевски сменя Филип Кръстев.

56′

Чунчуков остана сам срещу Макенджиев, преодоля го, но Мартин Костадинов изчисти топката в корнер. Контрата стана след корнер за Дунав.

54′

Домакините стигат до корнери.За сега зашитниците на Славия се справят.

52′

Чунчуков имаше добра възможност да стреля с глава, но извърши нарушение в атака.

50′

Двата отбора са внимателни да не получат гол.

45′

Сянката падна над целия терен. Очаква се оспорвано второ полувреме.

45′

Без добавено време. Леко предимство за домакините, но резултатът е закономерен.

44′

Георгиев спаси много хубав удар на Ахмедов. След това Щерев падна в наказателното поле при добавката, но Чинков не отсъди дузпа.

42′

Грешка на Любен Николов при връщане към Макенджиев. Играчите на Славия не можа да се възползват и топката излезе в аут.

39′

Михаил Милчев получи картон за задържане.

38′

Диян Димов падна в наказателното поле на Славия. Чунчуков прецени, че няма нарушение на Иванов. Домакините играят с висока преса.

35′

Георгиев извади топката до дясната греда. Голът за Дунав изглеждаше сигурен след удар отблизо.

33′

Стефан Христов стреля над вратата след центриране от фаул отдясно.

28′

Ахмед Ахмедов се хвърли майсторски на тревата. Волен Чинков вдигна картон за симулация.

25′

Мартин Костадинов лежи на терена. Загорчич използва възможността да дава инструкции.

23′

Чунчуков се измъкна на скорост отляво, но Мартин Ковачев успя да избие топката от краката му.

18′

Свилен Щерев не можа да отбележи от точката за изпълнение на дузпа след двойно подаване с Ахмед Ахмдеов.

12′

Макенджиев спаси удар по земя на Галин Иванов, който в стил "Робен" навлезе към центъра отдясно.

9′

Корнер за Славия отдясно. Галин Иванов центрира слабо и защитата на Дунав се справи.

5′

Христов се измъкна добре от отдясно, но прострелното му подаване не намери съотборник от Дунав.

1′

18.Александър Исаевски 24.Мартин Атанасов

Дунав и Славия винаги играят интересни и непредсказуеми срещи. През миналия сезон те участваха в най-резултатната среща от първенството, завършила с победа на русенци в София с 5-3. В момента разликата между двата тима е една точка и победа ще доближи по-добрия до място в шестицата.

Дунав излиза за задължителен успех срещу Славия

Русенци се представят стабилно у дома

Златомир Загорчич има огромни проблеми с окомплектоването на състава. Той не може да използва Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Андреа Христов, Ертан Томбак, Георги Йомов, Милен Гамаков, Николай Дюлгеров, Венцислав Бенгюзов и наказания Димитър Велковски. Във състава се завръщат на Дарко Тасевски и Илиан Мицански.

Людмил Киров показа, че може да играе като равен с равен с всеки. В последния си домакински мач "драконите" удържаха геройски хикс със столичния гранд ЦСКА. Наставникът е убеден, че неговите възпитаници намират верния път и победа срещу Славия няма да изненада никого.

Киров е убеден, че поне трима негови играчи заслужават място сред избраниците на Красимир Балъков за предстоящите квалификационни срещи за Евро 2020.