Костадинов влиза на мястото на Стоичков.

ГРЕДА!!! Топката срещна гредата след удар на Шопов. Малко след това Георгиев със сетни сили отрази удар на халфа на Дунав.

88′

Калоянов заменя Тошев.

87′

Костадинов отклони топката за Патев след центриране от корнер, но бранителят не успя да нанесе удар към вратата на Септември.

87′

Патев центрира за Шопов в наказателното поле. Халфът овладя, завъртя се и стреля, но Георгиев отново се намеси добре.

84′

Феновете на Дунав започнаха да скандират името на Веселин Великов.

81′

Ишмаел Байду влиза вместо Крис Гади.

76′

Добра възможност за Мирослав Будинов. Нападателят не успя да нанесе силен удар, Георгиев изби, а след това бранител изчисти топката.

75′

Бранимир Костадинов влиза вместо Божидар Васев.

71′

Жълт картон за Ларин.

62′

Димитър Георгиев влиза на мястото на Жатоба.

Снимка 320874

61′

Карагерен овладя топката на границата на наказателното поле, освободи се от двама защитници и стреля, но Георгиев улови.

59′

Янко Сандански пробва далечен удар, който излиза в аут.

53′

Бирсент Карагерен заменя Юлиан Ненов.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

45+1′

ГООООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!!! Борис Галчев бележи. Крис Гади се измъкна от опеката на Хубчев и намери Галчев непокрит около точката на дузпата и халфът насочи топката във вратата на Антонов.

42′

Прострелно центриране на Жатоба, което не представлява опасност за Георгиев.

36′

Разочароващо изпълнение на Божидар Васев от пряк свободен удар. Халфът прати топката над вратата от добра позиция.

32′

Пропуск на Тошев! Крис Гади центрира отдясно, нападателят на Септември засече плонжирайки топката, но Антонов демонстрира отличен рефлекс и изби топката.

31′

Опасно центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Септември, където Жатоба не успя да нанесе хубав удар с глава и топката излезе в аут. Впоследствие бе маркирана засада на бразилеца.

Снимка 320875

28′

Първи сериозен пропуск в мача! Ненов стреля извън наказателното поле, топката рикошира в Елтон и попадна в Христофор Хубчев, който от десетина метра прати топката над вратата.

23′

Удар с глава на Патев излиза в аут.

19′

Удар на Георги Стоичков в аут.

17′

В първите минути на срещата Дунав владее инициативата на терена, но липсват опасности пред Янко Георгиев.

Снимка 320876

6′

Крайно неточен удар на Петър Патев.

5′

Удар на Ненов е блокиран от Румен Трифонов.

3′

Опасно центриране на Хубчев в наказателното поле на Септември, където Добрев изпревари Ненов и изчисти в корнер.

1′

5. Тейнур Марем 17. Димитър Костадинов

Дунав приема Септември в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Срещата е днес от 16,30 часа на Градския стадион в Русе. Това ще бъде и последен мач за Ивайло Петков начело на "драконите". Очаква се утре начело на русенци да бъде назначен Малин Орачев.

Именно срещу Септември "драконите" започнаха с 2:0 насред София, но после последва серията от слаби резултати. Дунав ще търси и прекъсване на головата суша в шампионата. Вече в 4 мача, или 360 минути, "драконите" не могат да се разпишат.

Временният наставник Ивайло Петков няма проблеми с окомплектоването на състава. През седмицата русенци победиха с 2:0 Струмска слава в мач от турнира за Купата на България.

Николай Митов няма да може да разчита на трайно контузените Валентин Галев и Богомил Дяков.