Отборът на Дунав (Русев) утвърди позициите си в Топ 6. Селекцията на Веселин Великов сложи край на негативната си серия с изключително ценен успех при визитата на Ботев (Пд). Русенци изненадващо се наложиха с 2:0, а в герой за тях се превърна бившият играч на Локомотив (Пд) - Бирсент Карагерен, който реализира и двете попадения в мрежата на Иван Чворович.

Двубоят можеше да протече по коренно различен начин, ако в 23-ата минута капитанът на домакините Лъчезар Балтанов не бе пропуснал дузпа. Малко преди него пък страничната греда удари Омар Косоко.

Ботев (Пд) - Дунав 0:2 (Развой на срещата по минути)

Биската Карагерен наказа "канарите" с два гола

Чрез триумфа си днес Дунав дръпна с 4 точки в борбата си за така жадуваното от редица тимове шесто място. Ботев остава на седмата позиция с 27 пункта и още утре може да бъде изпреварен от Берое, който обаче за тази цел ще трябва да победи намиращия се в добра форма тим на ЦСКА.

Началните минути на този двубой определено принадлежаха на домакините от Ботев. Логичното бе на път да се случи в 8-ата минута, когато отлично центриране на капитана Балтанов бе засечено от Омар Косоко. Бенинецът обаче имаше малшанса да види как коженото кълбо среща страничната греда на безпомощния Антонов.

В 23-ата минута "жълто-черните" пропиляха страхотен шанс да открият резултата. Тодор Неделев центрира към наказателното поле на Дунав, но топката се спря в разперената дясна ръка на Мирослав Будинов. Случилото се бе видяно от съдията Тодоров и неговите помощници и така бе отсъдена дузпа в полза на Ботев. С отговорната задача се нагърби капитанът Лъчезар Балтанов, който обаче стреля много слабо и топката бе уловена от стража Станимир Антонов.

Ники Киров: Нищо не ни се получи срещу Дунав

Белия призна: Трудни са времената в Ботев

"Втори човек вече се отказва от издръжката на тима"

Липсата на късмет не спираше да съпътства пловдивчани. В 38-ата минута Тодор Неделев се оказа напълно непокрит след едно меле пред вратата на Дунав, но волето му премина малко над горната греда на гостите.

Първото полувреме завърши по взривоопасен начин, след като сензационно гостите от Дунав поведоха в резултата. Самир Аясс центрира към Мирослав Будинов, който увлече със себе си двама бранители на Ботев, но така и не успя да играе с глава. Така топката достигна до непокрития Бирсент Карагерен, който от удобна позиция не пропусна да опъне мрежата на Иван Чворович. Като бивш футболист на Локо (Пд), Биската не пропусна да изрази бурно своята радост, което не се прие никак добре от "жълто-черните" фенове, също така и от капитана на Ботев - Лъчо Балтанов.

Втората част можеше да донесе нова порция радост за гостите от Дунав. Мирослав Будинов отклони една висока топка за дебнещия от по-задна позиция Бранко Костадинов. Бившият футболист на Хартс се възползва от неразбирателство между Панов и Терзиев и получи шанс да стреля опасно, но коженото кълбо премина на сантиметри от страничната греда на изненадания Чворович.

Карагерен: Желаехме повече победата от Ботев (Пд)

Биската: Срещу Ботев (Пд) винаги е по-специално

"Звъняха ми доста отбори, но избрах Дунав, защото има страхотен колектив"

Окрилени от силното си представяне "драконите" не спираха да притесняват своя съперник на контраатаки. В 50-ата минута самостоятелен рейд на Васил Шопов без малко не завърши с втори гол за русенци. С важна намеса обаче изпъкна бранителят Виктор Генев, който подложи крак във възможно най-точния момент.

"Драконите" нанесоха своя решителен удар в 68-ата минута, когато Бирсент Карагерен заби второ попадение, не и без помощта на неориентираната отбрана на Ботев. Крилото осъществи отлично двойно подаване с Бранко Костадинов, след което елегантно прати коженото кълбо във вратата на пловдивчани.

До края мачът буквално премина на други обороти. Узнали своята съдбата, двата тима просто "убиваха" времето до последния съдийски сигнал на Станислав Тодоров.

Веселин Великов след победата над Ботев: Борим се да не изпаднем

Великов: Това, което правим в момента, е героизъм

"Днес бяхме перфектни"

Предстои междинен кръг в Първа лига и още във вторник предстои ново тежко изпитание за Ботев (Пд). "Канарчетата" гостуват на ЦСКА от 17:30 часа. В същия ден, но от 15:00, Дунав ще се бори за точки срещу другия столичен гранд - Левски.