Обновеният тим на Дунав (Русе) започна с победа пролетния дял на Първа лига. "Драконите" надвиха с 2:1 като гости Витоша (Бистрица). Срещата бе от 21-ия кръг на първенството.

Два гола за тима на Малин Орачев вкара Васил Шопов (30,60), като попаденията паднаха след изпълнения на пряк свободен удар. За домакините се разписа Ивайло Лазаров в заключителните секунди на първото полувреме.

Срещата можеше да има и друг развой, но в началото на втората част Мартин Луков спаси опасен удар на Даниел Пеев от фаул, а след това Кристиян Узунов удари греда.

Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 1:2

Витоша - Дунав 1:2, отново Шопов изведе "драконите" напред в резултата

Двата тима затварят 21-ия кръг в Първа лига

С днешния успех Дунав събра 18 точки и заема 13-о място, докато "бистришките тигри" са последни с едва 5 пункта.

Наставникът на гостите заложи само на едно от седемте нови попълнения в титулярния състав - Мартин Ковачев, а през втората част дебют за "драконите" направиха Луис Клаудио Силва, Насим Зитуни и Мухамаду Н`Диайе.

Първият точен удар към една от двете врати бе отправен във 2-ата минута, когато Димитър Георгиев стреля слабо и не затрудни Михаил Иванов.

В следващите минути срещата бе равностойна, като двата отбора заложиха на повече битка в средата на терена и не успяха да създадат нищо интересно пред двамата вратари.

Снимка 341202

В 18-ата минута Патев успя да изчисто топката пред Долапчиев в наказателното поле, в противен случай нападателят можеше да отправи опасен удар.

В 28-ата минута Юлиан Ненов стреля с глава след центриране отдясно, но прати топката в аут. Две минути по-късно Дунав излезе напред в резултата. Лъчезар Котев извърши нарушение отляво. Васил Шопов центрира, никой не игра с топката в наказателното поле, а и вратарят Михаил Иванов не успя да се намеси добре и топката влезе във вратата за 0:1.

Снимка 341203

Витоша опита да върне бързо гола, но в 37-ата минута отново Патев игра отлично в защитата и успя да спре добра атака на домакините, при която Ивайло Лазаров можеше да нанесе изравни.

Две минути по-късно Мартин Ковачев стреля неточно след изпълнение на корнер, а упраженението бе повторено от Николай Христозов пред другата врата в 42-ата минута.

Малин Орачев: В нашия отбор имаше много напрежение

"Не играхме добре, но важна е победата"

Секунди преди края на първата част "бистришките тигри" стигнаха до изравнително попадение. Патев не изчисти добре центриране отдясно, топката попадна в Ивайло Лазаров, който от непосредствена близост с тежък удар направи Мартин Луков безпомощен.

Снимка 341207

На полувремето треньорът на гостите Малин Орачев замени неубедителния Димитър Георгиев с новото попълнения Луис Силва.

Витоша обаче бе отборът, който бе близо до втори гол. В 56-ата Мартин Луков прояви отличен рефлекс и изби в корнер опасен удар от пряк свободен удар на Даниел Пеев. След последвалия ъглов удар Кристиян Узунов нацели гредата след удар с глава.

Снимка 341205

Четири минути по-късно Дунав организира отлична атака. Резервата Луис Силва се озова зад защитата и бе фаулиран пред наказателното поле от Радко Мутафчийски. Бранителят бе пожален и получи само жълт картон, но от последвалия пряк свободен удар Васил Шопов с техничен удар вкара за 1:2.

В 78-ата минута удар на Румен Гьонов мина високо над вратата. Малко по-късно резервата Стефан Христов намери коридор за стрелба, но топката рикошира в Патев и излезе в корнер.

Костадин Ангелов: Късметът, който постоянно ни се изплъзва, ще дойде в най-важния момент

"Втори мач губим незаслужено от Дунав"

В продължението на срещата Долапчиев се размина с кълбото след отлично центриране отдясно. В ответната атака Мухамаду Н`Диайе се озова на отлична позиция след бърза контраатака, но ударът му бе спасен от Михаил Иванов. Това бе и последното действие в срещата.