Дунав (Русе) взе максимума срещу последния отбор в класирането на Първа лига Верея, в ранния мач от програмата на междинния 22-и кръг.

Двубоят на градския стадион в Русе завърши с очакван успех за домакините с 1:0. Автор на победното попадение за тима стана Светослав Ковачев, появил се на терена през вторите 45 минути.

В предишния кръг Дунав загуби с 0:3 от Етър, а Верея сензационно удържа 0:0 срещу лидера Лудогорец.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав (Русе) - Верея 1:0, гол на Ковачев!

Треньорът на "драконите" Людмил Киров няма да разчита отново на трайно контузения Илия Мунин

Първото полувреме не предложи нищо кой знае колко запомнящо се на зрителите по трибуните.

Верея предимно разчиташе на контраатаки, като не организираше собствени акции, а чакаше грешки на своя опонент.

Натискът на русенци продължи през началните 20 минути от срещата, като Иса и Станкев пропуснаха 100%-ви положения за тима си. Вратарят на старозагорци Генадий Ганев във втори пореден мач бе на висота, като спаси редица положения за опонента, които изглеждаха като потенциални възможности за реализиране на попадение.

Снимка 407700

В средата на първото полувреме обаче Ганев излезе неразчетено и позволи на футболист на Дунав да премине покрай него, топката стигна до нападателите на "небесносините", но след завършващия изстрел, защитниците на Верея избиха топката от самата голлиния.

Снимка 407701

Малко по-късно Иво Иванов се опита да спаси тима си при поредната акция на Дунав и застана на пътя на топката, която обаче го удари в слабините. Играта беше временно спряна, но след това все пак продължи, а капитанът на Верея се изправи на краката си.

Колкото и настойчиви да бяха футболистите на домакините, до почивката гол не беше отбелязан.

Треньорът на "драконите" Людмил Киров не можеше да разчита отново на трайно контузения Илия Мунин. Аут бе и Христо Попадийн заради натрупани жълти картони. Това се отрази върху представянето на тима, но русенци все пак стигнаха до успеха.

Людмил Киров: Загубихме заради груби индивидуални грешки

"Не съм си и помислял, че може да паднем с такъв резултат"

Единственото попадение в мача бе реализирано след 57 минути игра. Тогава Ковачев се позиционира по чудесен начин в наказателното поле на съперника, бе оставен непокрит и превърна балонно центриране отляво по атаката на тима си в гол преднина за Дунав. Ковачев засече технично паса от въздуха, без да спира топката.

До края на срещата и двете единайсеторки изчакваха последния сигнал, като за домакините победата бе достатъчна и в този й вид, докато гостите не бяха достатъчно убедителни, за да организират постепенна атака в полето на съперника си.

Снимка 407702

През седмицата около Верея избухна скандал, след като се разбра, че клубът е бил глобен по подозрение в уреждане на мачове. Добрата новина е, че документита на украинския треньор Олександър Севидов вече са уредени и той може без проблеми да води отбора от скамейката. Днес специалистът бе с бадж, на който бяха посочени неговите собствени показатели.