Не особено убедителни действия за отбраната на Дунав, но и късмет за отбора, в тази ситуация.

Жълт картон за Исаевски.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира доста неочаквано за гостите, като те буквално бяха притиснати от съперника си в своята половина.

Ситуациите пред вратата на Локо се редуваха една след друга и дори изглеждаше така, сякаш е просто въпрос на време да бъде реализирано първото попадение в мача.

Пропуски на Ахмедов и Исаевски обаче лишиха русенци от възможността да поведат на опонентите си в резултата.

В 14-ата минута все пак един от двата тима на терена получи предимство. Това, за съжаление на преобладаващата част от феновете по трибуните, бяха "смърфовете".

Димитър Илиев бе изведен по много добър начин от Алмейда, преодоля бранителя пред себе си, след това и Макенджиев, пращайки кълбото в мрежата за 0:1.

Домакините се пречупиха и желанието им очевидно намаля драстично, след като се оказаха в ролята на изоставащи в резултата.

Акциите за пловдивчани бяха многобройни, като те бързо обърнаха развоя на срещата, притежанието на топката, броя на изпълнените корнери и всичко останало.

Всяко статично положение пред Макенджиев водеше до сериозно напрежение пред него. При една от тези ситуации Георги Илиев центрира, Димитър Илиев продължи движението на топката с глава, а Езе я засече в мрежата. Страничният съдия обаче маркира засада и попадението не беше зачетено.

Локомотивци все пак стигнаха до отбелязване на важен втори гол. Това се случи 4 минути преди паузата, когато Ожболт бе изведен срещу стража на опонента и го преодоля с майсторски изстрел в левия ъгъл на вратата на Дунав.

Така преди почивката гостите вече разполагаха с комфортна преднина.

45′

Почивка.

41′

ГООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Майсторско изпълнение на Ожболт!

Изведен беше той по чудесен начин от Димитър Илиев и не сгреши.

Стреля леко, но много технично в левия ъгъл от вратата на Макенджиев.

Преднината на гостите е удвоена.

35′

Пореден ъглов удар за гостуващия тим.

Няма изстрел към вратата, този път.

След полученото попадение във вратата си, домакините са неузнаваеми.

Няма и помен от доброто им представяне в началните минути.

33′

Четвъртият пробив на Ожболт в наказателното поле можеше да се окаже определящ.

Той достига до възможност за отправяне на изстрел!

Кълбото преминава на броени сантиметри от рамката зад Макенджиев.

Малшанс за Ожболт!

31′

Езе и Малембана остават все така най-сериозната опасност за домакините, при центриранията в наказателното им поле.

Пореден опит на Малембана да порази целта с удар с глава.

Топката минава над вратата.

28′

Претенции от щаба на Локо за игра с ръка на бранител на Дунав в наказателното поле.

Нарушение не е маркирано.

26′

Пореден рейд на Ожболт в полето на Макенджиев.

Вратарят спасява последвалия изстрел.

Топката излиза в четвърти корнер за пловдивчани.

Нищо опасно след изпълнението.

24′

Официално предупреждение за Лазаров.

22′

Отменен гол на Езе.

Георги Илиев центрира в наказателното поле, голмайсторът Димитър Илиев игра с глава.

Топката стига до Езе, който я праща в мрежата.

Вдигнат е флагът на страничния съдия.

Засадата е факт.

21′

Ожболт е изведен добре в полето на съперника.

Димов с важна намеса.

Атаката на гостите е временно спряна.

18′

Две поредни нарушения срещу Ахмедов в средата на терена.

При второто нападателят се забави с изправянето, но все пак отново е на крака.

Мачът продължава.

14′

Опасна игра на Кавалканте.

Влезе в краката на Малембана с бутоните напред.

14′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Димитър Илиев!

Беше изведен сам срещу вратаря и не сгреши, пращайки топката покрай Макенджиев.

Асистенцията е за Алмейда.

11′

Милчев центрира!

Исаевски не успява да засече топката във вратата с летящ плонж.

Поредна възможност за домакините, от която те не се възползваха.

9′

Нова засада на Ожболт.

6′

Кавалканте напредва в полето на пловдивчани.

Центрира в пеналта.

Изстрелът на Ахмедов се отбива в тялото на бранител и се връща в игра.

5′

Засада на Ожболт.

Решението на съдиите е коректно и повторенията доказват това.

4′

Пловдивчани се опитват да успокоят темпото и да спрат импулса в играта на своя съперник.

Езе и Малембана на първо време се справят с тази задача.

3′

Нов корнер за русенци.

Този път след акция на Исаевски.

Отбраната на гостите бе изненадана от случилото се.

2′

Първи корнер в полза на домакините.

Стефан Христов получава топката в наказателното поле.

Не успява да стреля.

1′

10 Борис Димитров 44 Николай Николаев

Дунав (Русе) приема Локомотив (Пловдив) днес, от 17:00 часа, на Градския стадион.

В групата попаднаха шестима юноши, които ще трябва да заменят някои от титулярите в състава след последните вълнения в русенския клуб.

Ферарио Спасов пожела футболист на Дунав в състава си

Ферарио Спасов хвърли око на футболист на Дунав

30-годишният плевенчанин прави отлично впечатление с изявите си

"Нека не разбират от медиите. Говорили сме с тях и предстои да прекратим договорите. Нека да разтрогнат и тогава ще оповестим кои са точно. Имам 12-13 играчи, които ще изнесат мача. Останалите ще са юноши от 19-годишните. Може и някой от тях да стартира. Има време. До мача всичко може да се случи.

Мирослав Будинов е пред завръщане в Дунав (Русе)

Таранът напуска Ботев (Враца)

Аз съм казал на въпросните футболисти, те са наясно. Но нека всичко мине както трябва и да се разделим приятелски, защото свършиха работа. През зимата обаче трябва да се надгражда. Трябват ни точки", коментира треньорът на домакините Людмил Киров.

Георги Петракиев, Митко Русанов, Кристиан Върбанов, Симеон Иванов, Албер Силвиев и Борис Димитров са юношите, които ще бъдат налагани все повече в отбора.

Людмил Киров вече е започнал и работа по зимната селекция, като е набелязал футболисти от елита и Втора лига.

Людмил Киров: Ние ще играем за победа. Никой не е опрял ножа във врата на футболистите

"Надявам се, че догодина ще удвоим баланса на точките"

В същото време двамата защитници на Локомотив (Пловдив) Стивън Езе и Давид Малембана са на линия за днешното гостуване. Първият не игра за Купата срещу Литекс заради наказание, а вторият пропусна последните две срещи заради вирус.

Стивън Езе се завърна в групата на Локо (Пловдив)

Пловдивчани гостуват в Русе

В Локо се надяват, че ще се върнат на победния път, след като в предишния кръг завършиха 0:0 у дома срещу Арда, а преди това паднаха от Лудогорец в Разград. Последният успех бе преди месец срещу Ботев (Враца) у дома.