Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1076

Домакините имат претенции за дузпа, които не са уважени от съдията Давидов.

87′

Данаил Кутев влиза в игра, за да запише няколко минути на "Лудогорец Арена".

75′

ЖОАО! Увлечени в опитите си за изравняване, дунавци можеха да получат фатален трети удар в 75-ата минута. Страхотният днес Жоао Пауло отново се справи с отбраната на домакините и остана сам срещу Луков. Този път юноша на Левски спечели индивидуалния сблъсък и така остави своя тим в мача.

74′

Спас Георгиев е последната смяна за Дунав (Русе).

70′

Стражът на Ботев - Георги Георгиев се намеси решително при удар на играч от Дунав.

68′

Дунав усилва нападателната си мощ чрез Бранимир Костадинов.

68′

В игра за Ботев се появява Стенио. Серкан Юсеин напуска.

64′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ 1:2!! ЖОАО ПАУЛО!! Пълният обрат бе факт в 64-ата минута, когато поредната силна атака на Ботев най-после даде резултат. Капитанът Тодор Неделев се справи със съпротивата на съперников бранител и подаде към Жоао Пауло, бразилецът демонстрира изключителна класа и без затруднения прати топката във вратата на Луков.

53′

НЕНОВ! Подновяването на играта можеше да донесе много радост за домакините. Видимо по-агресивни през втората част, "драконите" можеха да нанесат своя удар в 53-ата минута. Ненов демонстрира отличната си техника и от малък изстрел отправи много силен удар, разтресъл горната греда над безпомощния Георгиев.

46′

Промяна в лагера на домакините. Играта напуска Ивайло Раденцов.

45′

ПОЧИВКА!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

43′

Уникален пропуск на Ботев! Иван Стоянов се измъкна зад защитата и макар с бранител на гърба си, успя да стреля. Излезлият да го пресрещне вратар Мартин Луков изби, но топката попадна на крака на Фелипе Бризола. Бразилецът излъга защитник и после стреля, но в тялото на противник и шансът беше пропилян.

36′

ЖОАО ПАУЛО! Пробойните в отбраната на Дунав обаче не спираха да отварят добри възможности пред нападението на Ботев. В 36-ата минута Жоао Пауло нахлу мощно в наказателното поле на "драконите" и отправи диагонален изстрел, преминал на сантиметри от гредата на съперника. Претенции към своя сънародник тук имаше голмайсторът Бризола, който настояваше да получи топката. Спорът прерасна в няколко цветущи псувни.

31′

ЮСЕИН!! Устремът в играта на Ботев можеше да доведе и до пълния обрат в срещата.В 30-ата минута Серкан Юсеин се оказа непокрит на границата на наказателното поле и отправи зрелищен изстрел от воле. Мартин Луков бе на мястото и и улови. Лошото за него дойде секунди след това, тъй като хвърлилият се за добавка Бризола буквално влезе с бутоните в неговото лице. Заради действията си латиноамериканецът бе наказан и с жълт картон.

27′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!1:1!!БРИЗОЛА!! Гостите от Пловдив бързо се съвзеха от шока на ранното попадение и заслужено изравниха в 27-ата минута. Бразилецът Филипе Бризола сложи край на феноменалната серия от "сухи мрежи" на Мартин Луков. Техничарят получи отлично подаване от Серкан Юсеин и между двама бранители на Дунав прати коженото кълбо в горния ляв ъгъл на "драконите".

21′

Публиката на домакините вече пее песни с рефрен: "Але, але, шампиони сме!"

11′

ГООООЛ ЗА ДУНАВ!!1:0!!! ОГНЯНОВ! Домакините трябваше да потърпят едва 11 минути, за да поведат в резултата. Това стана не и без любезното съдействие на съперников бранител. Крум Стоянов отигра левашки една наглед лека топка, която моментално му бе открадната от Ненов. Крилото демонстрира убийствен поглед, пускайки към връхлитащия непокрит Огнянов. За бившия играч на Левски пък не остана нищо друго освен да я вкара в опразнената врата!

8′

Мартин Луков демонстрира, че следи отлично игровата ситуация, пресичайки извеждащо подаване към Тодор Неделев.

1′

3. Марио Петьoв Петков

Отборите на Дунав и Ботев (Пловдив) се изправят един срещу друг в късния съботен двубой от програмата на 8-ия кръг в Първа лига. Символичните домакините ще опитат всичко по силите си, за да се изкачат на върха в професионалната ни дивизия. Припомняме, че „драконите“ я отстъпиха на Левски, след като в последния си мач стигнаха само до 0:0 при визитата си на Берое.

Веселин Великов не прави промени в своя състав, давайки шанс за изява на всичките си звезди. През седмицата русенци оцеляха като по чудо в турнира за Купата на България, където елиминираха втородивизионния Витоша (Бистрица) след изпълнението на дузпи. Днес на „Лудогорец арена“ отново ще се разчита много на стража Мартин Луков, който вече записа клубен рекорд с поредицата си от „сухи мрежи“. В предни позиции пък ще си партнират Мирослав Будинов, Юлиян Ненов и Антон Огнянов.

Въпреки критичните мигове, добрите дни в Ботев сякаш се завърнаха. Тук говорим само и единствено за спортно-техническата част. Временният наставник Николай Киров-Белия възвърна позабравения атакуващ стил на „канарчетата“, а доказателство за това бяха последните две победи на пловдивчани – 4:0 срещу Локомотив (ГО) и 6:3 срещу Пирин (ГД) за Купата на България.

Голяма надежда за продължаване на победната серия гостите възлагат на Жоао Пауло и Тодор Неделев, които демонстрират отлично разбирателство на терена.

Главен арбитър на срещата е Георги Давидов, с помощници Георги Дойнов и Даниел Милков.  Събитията зад двете врати ще наблюдават асистентите Георги Иванов и Станимир Тренчев. Делегат на БФС е Емил Табаков, а работата на реферите ще следи Валери Цветков.