Отборът на Дунав победи единайсеторката на Етър с минималното 1:0, в срещата между двата тима от Група "Б" на Първа лига.

Мачът беше с ключово значение за третото място, което праща победителя в битка за оставане в елита срещу аутсайдерите от Витоша (Бистрица).

Единственото попадение в днешния мач вкара Васил Шопов, разписал се след 25 минути игра.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав - Етър 1:0, гол на Шопов!

Мачът има ключово значение за третото място в Група "Б"

Първото полувреме не предложи множество попадения, като в началото на тази част гостите опитаха да притеснят опонента си с няколко бързи атаки, но след това, до самата почивка в двубоя, не затрудниха отбраната на своите домакини.

От своя страна русенци усетиха тази слабост в представянето на опонента си и я използваха, макар и не оптимално.

Състезателите на Етър често губеха кълбото в средата на терена, позволявайки основно на Шопов да пробива последната линия от постройката на състава.

Снимка 352154

Футболистът на Дунав обсипа с центрирания своите колеги в предни позиции, които обаче рядко се възползваха подобаващо от тях.

В 25-ата минута Шопов реши да вземе нещата в свои ръце и даде заслужено предимство на тима си в резултата, разписвайки се във вратата на съперника.

Последваха два нови пропуска на Ненов, но втори гол до почивката в срещата не беше отбелязан.

Вторите 45 минути предложиха далеч по-пасивен футбол от страна и на двете единайсеторки.

Снимка 352155

В редиците на домакините личеше прекомерна предпазливост, в стремежа на тима да запази трите точки.

В същото време премереният риск, с който подходиха гостите, в един момент натежа на състава и играта на великотърновци стана прекалено мудна, бавна и предвидима, което бе основно в помощ на съперника.

Така или иначе, въпреки извършените промени и в двете единайсеторки, нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Така Дунав остава с точка пред днешния си опонент във временното класиране на Първа лига.

Снимка 352153

Етър все още е само с една победа далеч от Велико Търново. Положителното за болярите е, че значително повишиха резултатността си, но пък в същото време са инкасирали поне по един гол във всеки от последните си 15 мача.

Като цяло, Етър е отборът с втората най-пропусклива отбрана в елита с вече 51 допуснати гола.

Президентът на Дунав: Нямаме никакви задължения, даже и емблемата си е наша

"Клубът ни не може да съществува без подкрепата на община Русе"

Срещу Дунав търновци ще бъдат без наказаните Георги Сърмов и Самб Бадара. мястото на централния нападател ще заема любимеца на феновете Иван Петков, а по крилата ще действат Иван Стоянов и Ерик Почански.

В досегашните три мача между Дунав и Етър през сезона двата отбора си размениха по една победа и веднъж завършиха наравно.

Главен съдия на срещата е Петър Костадинов от Добрич.