Диян Димов отстъпва мястоти си на Христо Попадийн.

Ахмедов стреля в в аут с глава след корнер.

Страхотно спасяване на Пиргов след удар на Патев с глава. "Драконът" стреля втори път, но Марич сложи крака си и изчисти.

74′

Темпото в мача в момента е на ходом.

69′

Ахмед Ахмедов смени Исмаил Иса. Отново бурни овации. Ахмедов вкара първия гол за този сезон в Първа лига.

66′

Фирцулеску е  сменен от Матин Станкев. Голмайсторът беше аплодиран от малобройната публика.

62′

Голамйсторът Фирцулеску лежи на терена и има нужда от лекарска помощ.

61′

Карагерен стреля опасно, но Макенджиев изби с върха на пръстите си в корнер.

60′

Желязко Калинов смени Октай Юсеин за гостите.

59′

Марич стреля в горната греда. Топката тупна пред вратата и беше уловена от Макенджиев. Гостите претендират за гол.
През това време домакините организираха бърза контра, но Фирцулеску не можа да отбележи.

54′

Макенджиев предотврати с блестяща намеса сигурен гол на Марич.

53′

Диян Димов получи картон за фаул срещу Карагерен в центъра.

50′

Макенджиев боксира след остро центриране и Томашевич стреля в облаците от движение.

49′

Гостите не бързат и очевидно са доволни от резултата.

45′

Започна очакваното с голям интерес второ полувреме.

45′

Без секунда продължение от Георги Давидов.

43′

Патев слезе до аутлинията отдясно, но Умарбаев изчисти.

40′

ГООООЛ! Драгош Фирцулеску получи фин пас от Исмаил Иса и фронтално с левия крак разстреля Пиргов.

35′

Светослав Ковачев не се поколеба да шутира отдалече. Но топката излезе в корнер.

31′

Агитката на домакините пее песни и създава атмосфера на иначе скучния мач.

29′

Васев нахлу отляво след грешка на Карагерен, но Фирцулеску не можа да засече подадената топка.

28′

Заваля дъжд, а преди малко грееше слънце над стадиона в Русе.

21′

Свилен Щерев получи картон за нарушение в централната зона на терена.

17′

Свилен Щерев не уцели топката след подаване на Ковачев отдясно на атаката на Дунав.

15′

Ожболт стреля. Топката рикошира и попадна в ръцете на Макенджиев.

14′

Светослав Ковачев спъна Марич до корнера откъм вратата на гостите.

6′

Домакините се настаниха трайно в половината на гостите. "Железничарите" играят за минимална загуба.

3′

ГОООЛ! Драгош Фирцулеску стреля с левяи крак в десния ъгъл на Пиргов. Вратарят се хвърли наляво.

2′

Лукас Масоеро повали Светослав Ковачев в наказателното поле. Съдията се престара, защото двамата се бутаха взаимно и Пиргов щеше да хване топката.

1′

Започна кръг №30 в Първа лига - сезон 2018-2019.

83.Христо Попадийн 34.Стоимен Тотков

Дунав ще търси задължителна победа срещу почти сигурния финалист за "Купата на България" Локомотив (Пд).

Людмил Киров: Ако мачът със Славия беше уговорен, вече щях да си харча парите

"В София показахме истинското лице на Дунав"

Мачът е откриващ на кръг №30 в "групата на майсторите" и е от втората осмица. Русенци са вкопчени в безпощадна битка с отбора на Септември за третото място в група "Б", което ще осигури плейоф срещу аутсайдера Верея.

Домакините са в серия от 4 мача без загуба. Миналата седмица те вкараха невероятните пет гола във вратата на Славия. Те ще се опитат да се възползват от експерименталния състав на "железничарите", които през следващата седмица ще играят реванш за Купата в София срещу Септември.

Бруно Акрапович се очаква да заложи на системата 3-5-2, но с различни изпълнители от обикновено. В предни позиции ще си партнират Ален Ожболд и Никола Марич, а на двата фланга ще започнат бразилците Уирис Густаво и Елитон.

Главен съдия на е Георги Давидов, с помощници Милен Арабаджиев и Илиян Капарашев. Делегат на БФС е Николай Вълчев, а работата на реферите ще следи Петър Петров.