Отборите на Славия и Дунав не излъчиха победител от мача помежду си - 1:1. По този начин "драконите" продължиха 33-годишната си прокоба да не постигат домакински триумф срещу столичани.

А днес той бе толкова близо! Селекцията на Людмил Киров демонстрираше по-добър футбол и водеше до 92-ата минута на мача. Малко преди паузата гол беше отбелязал Ахмед Ахмедов и всички очакваха трите точки да останат в Русе.

Дунав - Славия 1:1 (Развой на срещата по минути)

Драматичен край на битката в Русе

Не така обаче мислеше носителят на Купата, който се хвърли на финален щурм и изравни чрез резервата си Владислав Узунов. Ремито остави Славия на десето място с 21 точки, докато Дунав е с пет по-малко на 12-ата позиция.

Снимка 393744

Гостите от София откриха срещата с хубава атака още във втората минута. Георги Йомов напредна по крилото, след което центрира в наказателното поле. Негов съотборник скочи най-високо и насочи с глава, ала едва покрай лявата греда на Антонов.

Отговорът на Дунав бе светкавичен и Исмаил Иса внесе огромно напрежение в сърцето на "бялата" отбрана. Нападателят се справи с трима защитници, след което опита подаване за Ахмедов. С решителен шпагат, не и без риск от автогол, обаче изпъкна Станиславлевич.

Офанзивният устрем на "драконите" продължи. Този път Ахмед Ахмедов бе в ролята на подавач и комбинира с Ковачев, чийто удар беше блокиран от Гамаков. Отбитата топка стигна до Иса, който от непосредствена близост отправи много разочароващ изстрел.

Макар и все още без точен удар, Дунав имаше поредна възможност за гол в 38-ата минута. Божидар Васев сътвори хубав рейд по фланга, след което центрира отлично за Ахмедов. Нападателят отигра подаването, но толкова некачествено, че от няма два метра, прати коженото кълбо в аут.

Снимка 393745

Малко преди паузата, прошка за отбраната на Славия нямаше. Столичани отново бяха пробити, като този път тази "чест" имаше Светослав Ковачев. Последва негов точен пас за Ахмедов, който този път изпревари Станиславлевич и майсторски засече в мрежата на безпомощния Стергиакис. Така Ахмед покачи сметката си на 8 гола в родния футболен елит.

По време на почивката, Златомир Загорчич потърси промяна в своя състав, включвайки в игра Илиан Мицански. Той се появи на мястото на Кристиян Пешов.

Славия заигра далеч по-офанзивно през втората част, а доказателство за това беше доброто положение пред софиянци в 55-ата минута. Центриране на Галин Иванов кацна точно върху главата на Чунчуков, но бившият нападател на Ботев (Пд) не успя да намери очертанията на вратата.

Снимка 393740

Главният съдия на мача Георги Давидов пожали Дунав в 58-ата минута. Тогава той можеше да остави русенци с човек по-малко. Арбитърът обаче даде само жълт картон на Петър Патев за удар без топка по Галин Иванов.

Витоша (Бистрица) победи Верея с 2:0

Четин Садула и Витоша удължиха мъката на Верея в Първа лига

Четин Садула донесе успеха на "тигрите"

Дунав можеше да успокои лидерството си с още един гол. Пропуски за "драконите" обаче направиха Иса и Ахмедов. Славистите пък така и не намериха път към вратата на стабилния този следобед Станислав Антонов. Единственият по-читав шанс имаше Галин Иванов в 86-ата минута, но от близка дистанция стреля право в тялото на стража.

И когато домакините смятаха, че трите точки са им сигурни, Славия се добра до спасителното попадение. След стихиен финален натиск, селекцията на Златомир Загорчич стигна до гол чрез Владислав Узунов. Резервата се оказа напълно непокрит при корнер и без подготовка реализира за 1:1.

Снимка 393743

В следващия кръг на Дунав предстои нов двубой с непредсказуем съперник - Септември в София. Славия пък гостува на Лудогорец.