Скучните нулеви ремита в Първа лига продължават. По подобие на мача Пирин - Славия, срещата Дунав - Ботев също завърши 0:0. Случилото се на градския стадион в Русе сякаш е напълно логично, с оглед показаното от двата тима на терена. По този начин домакините започнаха с точка живота си в елита след ерата "Веселин Великов", докато съперникът им прекъсна своята серия от 4 поредни победи.

Дунав - Ботев 0:0 (Развой на срещата по минути)

Двата тима изпуснаха по едно чисто положение

И двата тима имаха по едно голово положение за всичките 90 минути. Пропуск за Дунав направи Карагерен, който не успя да преодолее застаналия на голлинията бранител Лазар Марин. Четвърт час преди края пък Тодор Неделев изпусна да дари своите с победата, останал сам срещу вратаря на "драконите".

Гостите от Пловдив запазват четвъртото си място с актив от 21 точки, докато Дунав е 12-и с едва 10 пункта.

Снимка 319092

Ботев изобщо не бави своя опонент и го подложи на сериозен натиск още от първата минута. Устремът на "канарите" можеше да даде резултат още в 180-ата секунда, но излезлият на стрелкова позиция Тодор Неделев шутира право в обсега на Станислав Антонов.

"Канарите" продължиха да налагат дълбока преса, която видимо объркваше и без това психически изтормозените "дракони". В 7-ата минута Михаил Милчев бе на път да сбърка малко пред собственото си вратарско поле, но все пак изчисти надалеч.

Поредната възможност за гостите бе инкасирана с настъпването на 16-ата минута. Тодор Неделев центрира акуратно от фаул. Топката летеше към далечната греда, където в спринт да я засече се втурна Радослав Терзиев. Националът обаче закъсня със секунди и не можа да реализира.

Ники Киров: Контролът беше в нас, но го нямаше завършващия удар

Белия: В България лесни двубои и противници няма

"Никой няма право да се чувства като фаворит"

И докато носителят на Купата на България атакуваше, домакините дочакаха своя момент и без малко не поразиха вратата на сюрпризираните пловдивчани в 19-ата минута. Божидар Васев напредна по крилото, след което пусна прострелен пас за Будинов. Таранът се размина с топката, но тя попадна в краката на Карагерен. Биската шутира моментално, но коженото кълбо бе избито от Марин, застанал на голлинията. Опит за успешна добавка опита да направи Васев, но от няколко метра, незнайно как, прати удара си над горната греда.

Снимка 319098

Един от най-хубавите моменти за това полувреме се случи в 25-ата минута, когато Юлиян Ненов опита да прехвърли технично Иван Чворович. Падащият му лист обаче не намери очертанията на вражеската врата.

До почивката интересни удари от средна дистанция отправиха Божидар Васев и Тодор Неделев. И те обаче не можаха да променят нулевото статукво.

На паузата ядосаният Николай Киров реши да направи смяна. Своенравният Дуде Ндонгала остана в съблекалнята, а на неговото място се появи бразилският голаджия Густаво Афонсо.

Ивайло Петков: Ще продължа да тренирам отбора

Изпълнителният директор на Дунав: Доволни сме, че спряхме пропадането

"Искаме да вземем правилния човек за отбора"

Втората част можеше да започне по мечтан начин за домакините. Докато всички гледаха към един от запалилите се прожектори на градския стадион в Русе, Бирсент Карагерен отправи доста изненадващ изстрел от границата на наказателното поле. Топката обаче облиза външната част на мрежата на съперника.

Наглед скучният двубой можеше да бъде решен в 75-ата минута, и то в полза на гостите. Васил Шопов сбърка в средата на терена, което позволи на Тодор Неделев да излезе сам срещу вратаря на Дунав. Звездата на "канарите" обаче разочарова тотално, след като стреля право в ръцете на Станислав Антонов. Осмицата можеше да подаде и на непокрития встрани Стивън Петков, ала в крайна сметка избра най-грешното решение.

Снимка 319099

В следващия кръг на Ботев предстои традиционно тежко гостуване на Пирин. Дунав пък ще има още едно домакинство - на новаците от Септември.

Неделев: Мъчихме се да играем футбол