Мане сменя Пехливанов.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не предложи множество попадения, като в началото на тази част гостите опитаха да притеснят опонента си с няколко бързи атаки, но след това, до самата почивка в двубоя, не затрудниха отбраната на своите домакини.

От своя страна русенци усетиха тази слабост в представянето на опонента си и я използваха, макар и не оптимално.

Състезателите на Етър често губеха кълбото в средата на терена, позволявайки основно на Шопов да пробива последната линия от постройката на състава.

Футболистът на Дунав обсипа с центрирания своите колеги в предни позиции, които обаче рядко се възползваха подобаващо от тях.

В 25-ата минута Шопов реши да вземе нещата в свои ръце и даде заслужено предимство на тима си в резултата, разписвайки се във вратата на съперника.

Последваха два нови пропуска на Ненов, но втори гол до почивката в срещата не беше отбелязан.

45′

Почивка.

41′

Представянето на Етър, поне на този етап, съвсем не попада в графата "впечатляващо".

Началото не беше лошо за състава, но с течение на двубоя футболистите на великотърновския тим намалиха драстично оборотите.

34′

Нов опит за Шопов да порази целта.

Този път без очаквания ефект.

Натискът на домакините продължава.

29′

Ненов отново се разминава с топката в наказателното поле.

Този път след центриране на Костадинов.

25′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Домакините излизат напред в резултата.

Васил Шопов ознаменува доброто си представяне до момента с гол!

20′

Васил Шопов извежда Ненов по чудесен начин зад повечето бранители на съперника.

В последния момент обаче Пашов протяга крак и избива топката.

12′

Гостите започват да "показват зъби".

Все още обаче атаките им не завършват с точен, притеснителен за вратаря на съперника изстрел.

8′

Начални минути на разучаване на съперниците.

Без бързи акции в двете половини от терена.

1′

15. Христо Лемперов 17. Чавдар Ивайлов

Отборите на Дунав и Етър се изправят един срещу друг в плейофен двубой от Група "Б" на Първа лига.

Мачът има ключово значение за третото място, което ще прати един от двата тима в битка за оставане в елита срещу аутсайдерите от Витоша (Бистрица).

Даниел Младенов: Трябва да побеждаваме, това е единствената рецепта

"Няма място за сметки в главата ми"

Преди успеха срещу Локо (Пд), Дунав беше в серия от 7 мача без победа. В този период отборът спечели само 1 точка. "Драконите" имат едва 3 победи на собствен терен през сезона и са тимът с втората най-слаба атака в Първа лига с 21 отбелязани гол.

В повече от половината мачове до момента (17) русенци не съумяха да се разпишат. Срещу Локо пък съставът запази "суха мрежа" за пръв път в последните си 7 двубоя.

Етър и Септември пак спретнаха голово шоу, "болярите" биха с човек по-малко

Тимът от Велико Търново се наложи с 4:2 над столичани

Днес Орачев няма да може да разчита на Бирсент Карагерен, който получи червен картон срещу Локо (Пд). На върха на атаката ще действа Исмаил Иса, подпомаган от Васил Шопов.

Етър все още е само с една победа далеч от Велико Търново. Положителното за болярите" е, че значително повишиха резултатността си, но пък в същото време са инкасирали поне по един гол във всеки от последните си 15 мача.

Като цяло, Етър е отборът с втората най-пропусклива отбрана в елита с 50 допуснати гола.

Президентът на Дунав: Нямаме никакви задължения, даже и емблемата си е наша

"Клубът ни не може да съществува без подкрепата на община Русе"

Срещу Дунав търновци ще бъдат без наказаните Георги Сърмов и Самб Бадара. мястото на централния нападател ще заема любимеца на феновете Иван Петков, а по крилата ще действат Иван Стоянов и Ерик Почански.

В досегашните три мача между Дунав и Етър през сезона двата отбора си размениха по една победа и веднъж завършиха наравно.

Главен съдия на срещата е Петър Костадинов от Добрич.