Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1931
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Етър победи Дунав с 2:1 и ще играе в елита през следващия сезон

Етър изпълни голямата си цел, "болярите" ще играят в Първа лига и през следващия сезон

Нова победа за хората на Краси Балъков, Дунав отива на решителен бараж с Царско село

90′

Последен жълт картон. Получава го Мартин Луков от Дунав.

89′

ГООООЛ ЗА ЕТЪРР!! 1:2!! ИВАН СТОЯНОВ! В заветния миг на срещата, главният съдия Стефан Апостолов пощади вратаря на домакините, след като в  89-ата минута не му показа червен картон заради нарушение извън наказателното му поле срещу Иван Петков. Със задачата да изпълни прекия свободен удар се нагърби опитният Иван Стоянов. Племенникът на Йордан Лечков демонстрира голямата си класа и с перфектен гол сложи край на всичко, осигурявайки елитния статут на "болярите" и през следващата кампания в Първа лига.

86′

Последна промяна в лагера на гостите. Играта напуска умореният Мане, а вместо него ще видим Иван Петков.

85′

НЕНОВ! Макар и късно, Юлиян Ненов направи два отчаяни опита, за да съхрани надеждите на своите за чудодеен обрат. Такива наченки на приказен развой обаче бяха набързо заличени от двете перфектни спасявани на Христо Иванов.

82′

Парада на картоните продължава. Жълт такъв получава Исмаил Иса.

80′

Грешникът за Дунав - Христо Попадийн бива заменен от Христо Лемперов.

78′

Героят за гостите Велко Батрович е заменен от опитния Иван Стоянов.

76′

Втори жълт картон и за Михаил Милчев.

75′

ЧЕРВЕН КАРТОН! Четвърт час преди края на този плейоф, футболна закачка между Самб Бадара и Михаил Милчев завърши с преждевременното им пращане към съблекалните. Африканският таран на гостите получи втори жълт картон, след като посегна с лакът към своя опонент, докато Милчев пък бе тежко санкциониран заради удар без топка.

73′

Офанзивна промяна за дунавци. Капитанът Димов отстъпва мястото си на Хюсеин.

72′

В лагера на Етър също прибегнаха до смените. Руменов бива заменен от Никола Колев.

67′

ГООООЛ ЗА ЕТЪР!! 1:1!! БАТРОВИЧ-ДУЗПА! Няколко минути, след като се превърна в герой, вратарят на Дунав - Мартин Луков допусна грешка и направи дузпа в ущърб на своя тим. Всичко започна от нелепо разминаване на Христо Попадийн с коженото кълбо, което позволи на Велко Батрович да навлезе в полето на съперника. Последва и неговия контакт със стража, за да може реферът Стефан Апостолов да отсъди тежкото футболно наказание. С отговорната задача се нагърби черногорецът, който не трепна и вкара решително попадение за спасението на Етър.

65′

Първа промяна в лагера на Дунав. Карлос Ятоба влиза в игра вместо Красимир Станоев.

61′

МЛАДЕНОВ!! Отбелязаният гол посъживи мача, а също така принуди и Етър да бъде колкото се може по-агресивен в офанзивен план. "Болярите" бяха близо до изравняването, след като Аласана Мане уважи пробив по фланга на Даниел Младенов. Крилото отправи нещо средно между удар и подаване, което обаче бе спасено с крак от Мартин Луков.

57′

Михаил Милчев е поредният, който получава картон. Защитникът се наложи да сабори откъсващия се Бадара.

56′

ГООООЛ ЗА ДУНАВ!!! НДИАЙЕ!!! 1:0!! Малко след началото на второто полувреме, публиката на домакините най-сетне видя гол за своите любимци. В герой за Дунав се превърна африканецът Мухамаду Ндиайе, който в 56-ата минута надскочи Иван Скерлев във въздушен двубой при корнер и с глава съумя да пречупи съпротивата на направилия максималното вратар Христо Иванов.

55′

Красимир Станоев е декориран с жълто, влизайки грубо в краката на съперника.

53′

Жълтият цвят на картона видя и капитанът на домакините.

47′

Официално предупреждение за Георги Пашов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Дунав продължава да владее топката в по-голям период от времето, но през последните минути, реалните положения пред вратата на Етър са истинско събитие.

30′

Авантюристичен изстрел от много далечна дистанция на Краси Станоев, който обаче минава високо над горната греда.

27′

Етър пропусна нова изгодна възможност в 27-ата минута. Длъжник този път се оказа Самб Бадара, който не съумя да отправи качествен изстрел след много елегантен извеждащ пас от Даниел Младенов.

26′

Спокойни минути в Русе, през които играта се провежда основно в центъра на терена.

17′

Картон за Самб Бадара, който разкарва топката.

14′

Официално предупреждение за Христо Попадийн.

11′

НДИАЙЕ! Селекцията на Малин Орачев отговори подобаващо буквално в следващата атака, когато Ндиайе се възползва от колективна грешка във "виолетовата" отбрана. Всичко обаче приключи със страхотна изява на вратаря Христо Иванов.

10′

ШАНС ЗА ЕТЪР!! Макар и устремът на домакините да бе голям, всичко за тях можеше да приключи още в 10-ата минута. Етър разгърна отлична атака, при която Даниел Младенов продължи за Велко Батрович. Черногорецът се озова на стрелкова позиция и отправи удара си по диагонал, но Мартин Луков се намеси решително и спаси.

4′

Официално предупреждение за Васил Шопов.

4′

Жълт картон за Димо Атанасов.

3′

ГОРЕЩИ СТРАСТИ!! Двата тима се хванаха за гушите още в 3-ата минута, след като Васил Шопов и Димо Атанасов се спречкаха край тъчлинията. Последвалото меле пък бе потушено от главния съдия с два жълти картона.

2′

Домакините от Дунав опитаха да се възползват от заряда на срещата и се втурнаха в атака от първата минута. Още в началото африканецът Ндиайе създаде сериозни проблеми за нисичкия страж на гостите, но удар към вратата на Етър така и не последва.

1′

6. Цветелин Иванов 9. Иван Петков

Отборите на Дунав и Етър се изправят в решителен плейойф-реванш, който ще осигури елитен статут на крайния победител и през следващия шампионат. Предимството е на страната на гостите, които след много изнервен двубой във Велико Търново, постигнаха ценен успех с 2:0. Интригата обаче е жива, тъй като съперниците им от Русе се настроени за обрат, подкрепен с повече от изразителен триумф.

Етър обмисля раздяла с Иван Стоянов

Опитният футболист няма да е играч на "болярите" от новия сезон

Загубилият битката пък ще играе допълнителен двубой с Царско село, който завърши на трета позиция във Втора лига.

Треньорът на Дунав - Малин Орачев, има някои проблеми със състава си за срещата. Специалистът не може да разчита на наказаните Мартин Ковачев и Бирсент Карагерен, които получиха червени картони в първия мач във Велико Търново. Играчите на "драконите" са надъхани от ръководството, което е обещало премия от по 2000 лева на човек, ако отборът спечели срещу "болярите".

Етър победи Дунав с 2:0

Етър отвори вратата на спасението след бой над Дунав! Отменен гол и три червени картона в Търново!

Страхотен адреналин беляза срещата на "Ивайло"

В предни позиции отново ще се разчита на добрата форма на Исмаил Иса, който ще бъде подкрепян активно от Васил Шопов и Юлиян Ненов.

Същото е положението и в Етър - двама от играчите на Красимир Балъков няма да вземат участие в днешния мач. Става дума за Пламен Гълъбов и Георги Сърмов. През последните дни пък треньорът на етърци упорито е спряган за бъдещ наставник на ЦСКА, където би трябвало да работи в тандем със спортен-директор - Любослав Пенев.

Пламен Донев: Всичко е възможно, вижте Рома какво постигна срещу Барселона

В Русе се мотивират за Етър с мач на Рома

"Утре ни очаква много здрава битка"

Главен съдия на срещата е Стефан Апостолов от Симитли, с помощници Мирослав Иванов и Петър Джугански. Зад двете врати ще бъдат Драгомир Драганов и Димитър Димитров. Делегат на БФС е Иво Марков, а работата на реферите зорко ще следи Радан Мирянов.