Жълт картон за Диян Димов, който посегна опасно с бутоните към съперник.

Последна смяна в лагера на Ботев (Пд)

76′

Димитър Георгиев е последната надежда на Дунав за трите точки.

75′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА НЕДЕЛЕВ!! Наглед скучният двубой можеше да бъде решен в 75-ата минута, и то в полза на гостите. Васил Шопов сбърка в средата на терена, което позволи на Тодор Неделев да излезе сам срещу вратаря на Дунав. Звездата на "канарите" обаче разочарова тотално, след като стреля право в ръцете на Станислав Антонов. Осмицата можеше да подаде и на непокрития встрани Стивън Петков, ала в крайна сметка избра най-грешното решение.

70′

Бранимир Костадинов ще освежи атаката на Дунав. На негово място излиза Юлиян Ненов.

64′

Втора промяна в редиците на Ботев (Пд). Рокадата отново е офанзивна. Играта напуска Фернандо Виана, а на негово място влиза Стивън Петков.

56′

КАРАГЕРЕН! Втората част можеше да започне по мечтан начин за домакините. Докато всички гледаха към един от запалилите се прожектори на градския стадион в Русе, Бирсент Карагерен отправи доста изненадващ изстрел от границата на наказателното поле. Топката обаче облиза външната част на мрежата на съперника.

47′

На почивката в игра за Ботев се появи Густаво Афонсо, докато на скамейката остана Дуде Ндонгала.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

37′
Феновете на Дунав не спират да скандират името на вече бившия старши-треньор - Веселин Великов.

35′

Много грубо нарушение на Пламен Димов, който влезе остро в краката на Бирсент Карагерен.

28′
24′

Един от най-хубавите моменти за това полувреме се случи в 25-ата минута, когато Юлиян Ненов опита да прехвърли технично Иван Чворович. Падащият му лист обаче не намери очертанията на вражеската врата.

19′

КАКЪВ ШАНС ЗА ДУНАВ!! И докато носителят на Купата на България атакуваше, домакините дочакаха своя момент и без малко не поразиха вратата на сюрпризираните пловдивчани. Божидар Васев напредна по крилото, след което пусна прострелен пас за Будинов. Таранът се размина с топката, но тя попадна в краката на Карагерен. Биската шутира моментално, но коженото кълбо бе избито от Марин, застанал на голлинията. Опит за успешна добавка опита да направи Васев, но от няколко метра, незнайно как прати удара си над горната греда.

16′

ТЕРЗИЕВ! Поредната възможност за гостите бе инкасирана с настъпването на 16-ата минута. Тодор Неделев центрира акуратно от фаул. Топката летеше към далечната греда, където в спринт да я засече се втурна Радослав Терзиев. Националът обаче закъсня със секунди и не можа да реализира.

7′

"Канарите" продължиха да налагат дълбока преса, която видимо объркваше и без това психически изтормозените "дракони". В 7-ата минута Михаил Милчев бе на път да сбърка малко пред собственото си вратарско поле, но все пак изчисти надалеч.

3′

НЕДЕЛЕВ! Ботев изобщо не бави своя опонент и го подложи на сериозен натиск още от първата минута. Устремът на "канарите" можеше да даде резултат още в 180-ата секунда, но излезлият на стрелкова позиция Тодор Неделев шутира право в обсега на Станислав Антонов.

2′

"Драконите" нямат успех от 4 мача насам, като загубиха 3 от тях. Тимът е предпоследен с едва 9 точки в актива си.

2′

Ботев преодоля слабия старт на сезона и на свой ред е в серия от 4 поредни победи, като не спират да бележат. Пловдивчани заемат 4-о място и ще се стремят към пети успех, за да се доближат максимално до ЦСКА и Левски, които се изправят един срещу друг утре.

2′

Двата тима са изиграли общо 51 мача на ниво Първа лига. От тях победите за Ботев са 20, успехите за Дунав - 17, а 14 срещи са завършвали наравно. Головата разлика е 85:61 в полза на пловдивчани.

1′

5. Тейнур Марем 93. Густаво Афонсо

Отборите на Дунав (Русе) и Ботев (Пловдив) се изправят един срещу друг в късния мач от петъчната програма на Първа лига. Моментната ситуация в двата лагера е коренно различна, но това няма да възпре въпросните селекции от зрелищна борба за трите точки.

От ВЕЛИКов до ВеликOFF

И вече бившият треньор на "драконите" падна жертва на модерните методи - станеш ли неудобен, аут си

Домакините стартира своя нов живот след ерата "Веселин Великов". След неразбирателство с клубното ръководство, досегашният наставник беше освободен, а временно на неговата позиция ще оперира спортният-директор Ивайло Петков. През седмицата в Русе повече се занимаваха около мотивите за раздялата с Великов, отколкото с предстоящата битка срещу Ботев.

"Драконите" нямат успех от 4 мача насам, като загубиха 3 от тях. Тимът е предпоследен с едва 9 точки в актива си. С отговорната задача да вдигнат "небесносините" на крака ще бъдат натоварени Мирослав Будинов, Васил Шопов и Бранимир Костадинов. Триото ще трябва да бележи головете в мрежата на Чворович, докато на вратата за пореден път ще бъде намиращият се в отлична форма Станислав Антонов.

Вили Вуцов кандидат за треньор на Дунав

Димитър Васев също е вариант за "драконите"

Наставникът Николай Киров има сериозни проблеми за днешния мач. Халфът Алваро Юлиано е болен, а с травми са Йордан Минев и голмайсторът Фернандо Виана.

Николай Киров: Целта ни е да сме в шестицата

Николай Киров: Целта ни не е Топ 3, а място в шестицата

"Ще се опитаме да защитим трофея си в турнира за Купата на България"

Главен съдия на срещата е Георги Давидов от Велико Търново, с помощници Георги Дойнов и Мирослав Максимов. Събитията зад двете врати ще следят допълнителните асистент арбитри - Петър Костадинов и Димитър Желязков. Делегат на БФС е Боян Кайров, а работата на реферите зорко ще следи Георги Нарлев.