Турнир: efbet Лига Стадион: "Огоста", гр. Монтана Зрители:

КРАЙ НА МАЧА! БОТЕВ ПОБЕДИ МОНТАНА С 1:0!

Ботев (Враца) триумфира в дербито на Северозапада и излезе от зоната с изпадащите

С попадение на Чавдар Ивайлов

85′

Даниел Генов опита да намери Златински, но той все пак не успя да стреля с топката пред колебливия в тази ситуация Макенджиев.

76′

Тони Тасев центрира от корнер, Стефан Цонков засече с глава, но стреля встрани от вратата.

67′

Николай Минков центрира опасно в наказателното поле, Красимир Костов излезе, за да улови, но изпусна топката, но на помощ му се притече Петър Атанасов, който изчисти в безопасна зона.

64′

Гаджев бе заменен от Педро Лагоа.

63′

Бабунски бе заменен от Домовчийски.

58′

Тони Тасев фаулира грубо Керчев и получи жълт картон.

57′

Даниел Генов получи топката в наказателното поле, но от трудна позиция, затворен от защитник на Монтана, не успя да стреля добре.

55′

Раян Сенхаджи бе заменен от Георгиев.

50′

ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! Чавдар Ивайлов стреля директно от фаул от около 27-28 метра и топката влетя в мрежата, без изобщо Макенджиев да успее да се намеси! 0:1! Така натискът на Монтана от първата част бе заличен тотално от попадението на гостите.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! 0:0

39′

Нов шанс за Монтана! Николай Минков стреля много опасно от воле с десния крак, но топката попадна право във вратаря за късмет на гостите.

35′

Даниел Гаджев получава традиционния си жълт картон.

33′

Николай Минков напредна, Илия Миланов не успя да го спре и играчът на домакините стреля от границите на наказателното поле, но неточно.

29′

Какъв шанс за Монтана! Тасев центрира от фаул, Иван Михов засече и подаде на задна греда на Сенхаджи, но той не успя да играе с топката от много добра позиция.

25′

Монтана до момента е отборът с по-чисти положения. Гостите имат и леко предимство във владеенето на топката. Ще има ли победител в дербито на Северозапада?

18′

Жълт картон за Златински след като фаулира опасно Сенхаджи. Претенции на съперниковите играчи, че опитният играч е заслужавал червен, но реферът Станислав Тодоров бе категоричен.

17′

Шанс за гостоте! Тасев центрира много добре от фаул, Цонков засече с глава, но е отсъдена засада на негови съотборници от Монтана.

12′

Проблеми за Янко Ангелов, който трябва да получи медицинска помощ.

7′

Тони Тасев центрира от пряк свободен удар, но Красимир Костов излезе и улови без проблем.

5′

Петър Атанасов бе намерен в наказателното поле, а Сенхаджи не успя да се намеси, но ударът на Атанасов премина встрани.

3′

Тони Тасев центрира от корнер, Стефан Цонков опита да отклони с глава към свой съотборник, но Илия Миланов изчисти в последния момент.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

19 Росен Кръстев 94 Юлиан Ненов

Отборите на Монтана и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в последен двубой от 20-ия кръг в efbet Лига. Битката за Северозапада се явява изключително важна и за двата тима, които активно се борят за своето спасение в елита.

Ботев (Враца) търси варианти за нов старши треньор

Радуканов и Великов фаворити

Ако трябва да бъде обективни, напрежението е далеч по-голямо в редиците на врачани, които са в серия от поредни загуби. Всичко това доведе до сериозните спекулации за уволнението на наставника Антони Здравков.

В Монтана положението е доста по-добро. Отборът записа победа и равенство в последните си два мача и се надява да продължи със силните игри. Макар "сините" да са по-напред в класирането, разликата с врачани всъщност е само 3 точки, което прави мача още по-важен.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

Треньорът на домакините Атанас Атанасов има проблем с окомплектоването на състава си. Защитниците Валери Христов и Михаил Орачев ще пропуснат днешната среща. Първият е с разтежение на бедрото, а вторият е със съмнение за спукано тъпанче. Извън състава остава и Адам Буджаа, но от клуба не обясниха каква е причината за това.

Антони Здравков: ЦСКА е фаворит, но за Купата са възможни изненади

"Няма с какво толкова да се изненадаме"

За Ботев добрата новина е, че нямат контузени или наказани играчи. В предни позиции отново би трябвало да се разчита на Даниел Генов, Петър Атанасов и северномакедонеца Бабунски.

Статистиката показва, че това ще бъде едва 6-ият двубой между тези два отбора в елита. Досега всеки има по 2 победи, а 1 мач завърши наравно. Головата разлика пък е 7:7.

Групата на Монтана за регионалното дерби с Ботев (Враца)

Ето на кои футболисти се спря Атанас Атанасов

Главен арбитър на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Мартин Димитров и Мартин Ангелов. Четвърти рефер е Станимир Тренчев, а работата на съдиите зорко ще следи Николай Ангелов.