Отборът на Черноморец победи трудно Черно море с 2:1 в морското дерби от 1-ия кръг на "А" група. Двата отбора предложиха мъжка игра и здрава битка. Попаденията паднаха още в първите минути на срещата, а освен тях зрителите видяха 7 жълти и 1 червен картон. Домакините играха 50 минути с човек по-малко, след като Нилтон Кардосо получи червен картон в края на първата част.

Срещата започна ударно за гостите. Не беше изминала и една минута, когато тимът на Никола Спасов излезе напред. При първата си атака Мирослав Манолов проби отдясно и центрира по земя в полето на бургазлии. Там защитата на действа съобразително и Йордан Юруков откри резултата. Попадението не смути "акулите" и те на свой ред тръгнаха да атакуват. В 5-ата минтута статуквото бе възстановено. Гонсалес с красив удар направи Пиргов безпомощен - 1:1. Девет минути по-късно отборът на Красимир Балъков стигна до пълен обрат. Хубава комбинация в нападението на Черноморец завърши с точен удар на Платини.

В минутите след гола играта се изнерви и двата отбора започнаха да извършват много груби нарушения. Първо Мирослав Манолов получи удар с носа. Малко след това Йордан Юруков получи контузия. В 40-ата минута пък Нилтон Кордосо извърши поредното си грубо нарушение, за което получи втори жълт и респективно червен картон. Така "акулите" останаха с човек по-малко. Малко преди края на първата част при едно излизане напред Илко Пирков удари съотборника си Кулибали, в резултат на което бранителят получи сътресение и бе заменен.

През второто полувреме "моряците" бяха по-активният отбор на терена, но въпреки това не успя да стигнат до равенството. Лазаров и Манолов пропуснаха добри положения, а при две ситуации гостите поискаха дузпа каквато не бе отсъдена. Така Чероморец се поздрави с победата.

В следващия кръг Черноморец приема Локомотив (Пловдив), докато Черно море ще приеме на стадион „Тича” отбора на Сливен.