Черноморец победи с 2:0 Берое в късен мач от 22-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Лазур" в Бургас. Попаденията за успеха на "акулите" паднаха през второто полувреме чрез Георги Караканов и Пламен Крумов.

Срещата започна с домакинска офанзива, но "зелените" защитници постепенно се справиха с активната игра на Пламен Крумов и Марсио Нуньо. Към края на полувремето старозагорци се поокопитиха и на свой ред чрез Буклеев се разминаха с откриването на резултата.

След почивката Черноморец натисна здраво и логично откри резултата. Гола отбеляза резервата Георги Караканов, който успешно засече 30-метрово центриране в 60-ата минута. Гостите опитаха да реагират, но "акулите" отговаряха с опасни контраатаки. При една от тях Пламен Крумов остана сам срещу вратаря Колев, финтира го и безпроблемно удвои - 2:0 за Черноморец в 79-ата минута.

През второто полувреме повторен дебют за Берое записа "блудният син" Жельо Желев. През зимата той, заедно със съотборника си Иво Иванов, подписа с пловдивския Ботев, но по-късно двамата се разколебаха и се върнаха в Стара Загора. "Канарчетата" предявиха претенции за трансферна сума, но през изминалата седмица БФС реши спора за футболистите в полза на Берое.