Черно море победи Марек с 4:1. По този начин помогна и на градския си съперник Спартак, който спори с дупничани за оставане в елита. Първият пропуск в мача бе за Марек. Анжело Кючуков засече центриране от корнер и стреля, но Перис изчисти от голлинията. В 9-ата минута гостите стигнаха до гол.

Рикардо Андре нахлу в наказателното поле и намери непокрития Станислав Стоянов, който с глава направи резултата 0:1. Само четири минути по-късно Алекс намери Мирослав Манолов, който удвои. Домакините опитаха да натиснат и да върнат поне едно попадение. Анжело Кючуков опита да застраши Илчев, но стреля право в ръцете му.

До 37-ата минута „моряците” стояха по-добре на терена. Това се видя и в 37-ата минута, когато Мирослав Манолов направи резултата класически с втория си гол в мача. При следващата атака таранът можеше да запише хеттрик, но шутира над вратата. До края на първата част с пропуск се отчете и Алекс.

Малко след подновяването на играта падна нов гол. В 54-ата минута Алекс изведе Перис зад защитата на Марек и той намери Миро Манолов, който вкара третия си гол в мача и четвърти за отбора му.

След 60-ата минута домакините заиграха по-добре. Иван Редовски удари греда. В 73-ата минута при третия си опит Таскович успя да намали – 1:4.