Ботев (Пловдив) спечели финалната битка срещу Черно море за седмото място в efbet Лига. Двубоят на "Тича" приключи при резултат 0:1.

Автор на победното попадение за "канарчетата" бе Антонио Вутов, който отбеляза един от най-красивите голове през сезона.

Победителят от тази среща ще се изправи срещу третия в шампионската група, за да определи последния участник в Лига Европа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Ботев (Пловдив) 0:1, красив гол на Вутов!

Срещата на "Тича" започва в 20:00 часа

През първото полувреме домакините, останали почти без титулярни футболисти преди срещата, предимно се отбраняваха, позволявайки на съперника да владее топката през преобладаващата част от времето.

С течение на времето обаче контрадействията на "моряците" ставаха все по-опасни и на два пъти Курьор можеше да се разпише и да даде преднина на тима си в резултата.

Снимка 487713

Източник: Официален сайт на Черно море

В единия от случаите той бе спрян от страничния съдия, който маркира засада, а след това стреля неточно и позволи на Георгиев да се намеси и да спаси изстрела му.

Попадение на Ангелов не беше зачетено, след като бе маркирана засада. Повторенията показаха, че така действително има.

Снимка 487715

В една от следващите атаки на "зелено-белите" обаче останаха известни съмнения в правотата на взетото от арбитрите решение. Тогава те отсъдиха фаул в нападение на Ангелов, при положение, че топката стигна до негов съотборник, който излизаше сам срещу вратаря. Тук ситуацията бе далеч по-дискусионна.

Снимка 487720

За гостите Тодор Неделев бе над всички, като стреля при всяка отдала му се възможност за това. Един от опитите му бе отразен с върха на пръстите от Митрович, а след това се отби и в десния страничен стълб.

Пловдивчани опитваха всячески да преодолеят добре построената защита на варненци, но така и не успяваха да го сторят.

Снимка 487716

Това бе и причината полувремето да приключи с два опита на Неделев да открие резултата с удари от доста далечна дистанция. За радост на домакините, до отбелязване на попадение от лидера на "канарчетата" през първото полувреме така и не се стигна.

В 54-ата минута Антонио Вутов получи топката на границата на наказателното поле и изстреля истински снаряд, който се оказа неспасяем за Митрович.

Топката се отби в левия страничен стълб, след което влетя в мрежата на домакините.

Последваха напрегнати минути и много борба за надмощие в средата на терена, които напрегнаха състезателите на двата тима.

Десетина минути преди последния сигнал Курьор финтира добре бранителите пред себе си, след това заблуди и вратаря на съперника и успя да стреля, но топката бе избита от Филипов от самата голлиния.

Снимка 487719

Малко след това отново Курьор бе на път да изравни резултата, но останал сам срещу Георгиев не успя да го преодолее. Така или иначе гол в полза на "моряците" не падна.

Ботев (Пловдив) финишира сезона под номер 7 в класирането и ще се изправи срещу третия в таблицата, в спор за място в европейските клубни турнири.