Отборът на Черно море си набави важни три точки при гостуването на последния в класирането Витоша (Бистрица). Селекцията на Илиан Илиев сложи край на серията си от четири мача без успех далеч от дома, след като подчини "тигрите" с 2:0. Варненци подсигуриха своя триумф с попадения след почивката, които бяха дело на Родриго и Дани Кики.

По този начин възпитаниците на Илиан Илиев се изкачиха до петото място с 21 точки. Витоша твърдо остава на дъното със само 1 победа и 12 загуби.

Снимка 448446

Двубоят започна силно за домакините, които малко късметлийски можеха да поведат още в началните секунди. Авантюристичен изстрел срещна тялото на Цветомир Панов от Черно море и без малко не се превърна в гол.

По-доброто начало за селекцията на Енгибаров продължи и в 4-ата минута. Капитанът на Витоша - Венци Бонев стреля от воле от границата на наказателното поле, но Митрович демонстрира голяма класа и с една ръка изби в ъглов удар.

"Моряците" отговориха подобаващо на предизвикателството в 17-ата минута. Родриго Енрике получи отляво в наказателното поле и с едно движение бразилецът преодоля Румен Гьонов. Плеймейкърът тръгна към вратарското поле, Кацарев опита да излезе и да го пресрещне, а подаването на Енрике за Иса все пак мина. Пред опразнената врата Купенов блесна с чудесен шпагат, който предотврати сигурен гол.

Снимка 448455

Голям проблем налегна състав на гостите в 19-ата минута, когато един от лидерите в отбраната на Черно море - Стефан Станчев получи контузия. Така на негово място принудително се появи Фахд Актау.

Последваха мигове лишени от какъвто и да е качествен футбол, като реферът Никола Попов трябваше да вдига много на брой жълти картони.

Националният нападател на България - Исмаил Иса сам реши да завършва атака на Черно море в 38-ата минута. Играчът с №9 проби по лявото крило, след което отправи удар от малък ъгъл. Топката обаче не намери далечния такъв на "тигрите". В ситуацията бившият футболист на Левски можеше да комбинира и с непокрития Дани Кики.

Снимка 448454

Само добрата намеса на Кристиян Кацарев спаси Витоша от инкасирането на попадение малко преди паузата. Исмаил Иса отново демонстрира скоростна техника, при която лесна елиминира Гочев и остана очи в очи със стража на бистричани. Бившият вратар на Верея обаче спечели индивидуалния сблъсък, спасявайки с крак.

Черно море стартира изключително силно втората част. "Моряците" не изгубиха своя устрем дори и след сериозните пропуски на Иса и Кики. Така се стигна до 54-ата минута, когато варненци заслужено поведоха с 1:0! Родриго направи хубаво включване от фланга, след което отправи техничен изстрел към далечния ъгъл. Топката тупна малко пред Кацарев и го подлъга фатално, за да се окаже миг по-късно в неговата мрежа.

Снимка 448453

Родриго продължи да бъде от ключово значение за просперитета на "моряците". В 64-ата минута той беше в основата и на второто попадение за гостите. Бразилецът центрира чудесно за намиращия се на далечната греда Иса. Таранът насочи с глава към връхлитащия Дани Кики и за футболиста с №99 остана най-лесното - да се разпише на празна врата.

В 67-ата минута се откри добър шанс пред Васил Панайотов. Той получи топката на стрелкова позиция на около 8-9 метра по диагонала. Халфът шутира много силно, но защитник на Витоша направи така, че намесата на Кацарев да не бъде нужна.

Снимка 448452

До края на срещата, когато всичко вече бе решено, Витоша заигра по-смело в атака, но така и не стигна поне до почетно попадение.

В следващия кръг на "зелените" предстои ново домакинство, този път на Славия. Черно море пък има тежка визита на Локомотив (Пд).

Витоша - Черно море 0:2 (Развой на срещата по минути)