Отборът на Черно море продължава с отличното си представяне в Първа лига. Селекцията на Георги Иванов затвърди своя добър старт срещу Витоша (Бистрица), печелейки с лекота и днешната си визита на Верея с впечатляващото 4:0.

"Моряците" нанесоха своя удар още през първата част, когато в мрежата на Георги Аргилашки паднаха две безответни попадения. Тон за победата даде Ондрей Сукуп в 4-ата минута. Чехът демонстрира, че може да прави и голови асистенции, след като центрира перфектно за Мариян Огнянов в 28-ата.

Верея - Черно море 0:4 (Развой на срещата по минути)

Убедителен успех за хората на Гонзо

През втората част хората на Гонзо държаха нещата под контрол, реализирайки нови две попадения. В прегръдките на своите колеги отново попадна Мариян Огнянов, а за сефте с варненския екип се разписа централният нападател Цветелин Чунчуков.

По този начин "зелено-белите" сложиха край и на негативната си серия от 5 поредни мача без успех като гост, която датира още от изминалия сезон.

Двубоят на "Трейс Арена" започна по перфектен начин за гостите от Варна. Секунда, след като Емил Михайлов спаси далечен изстрел на първия казахстанец в българския футбол - Еркабулан Нургалиев, заработващият и като модел вратар даде началото на голова варненска атака. Топката стигна до Мариян Огнянов, който с елегантен пас уважи включването от крилото на Ондрей Сукуп. Чехът се възползва от неразбирателство между Аргилашки и Слаев, отбелязвайки с лекота в опразнената врата.

Въпреки неочаквания удар, Верея бързо можеше да се върне в мача. Опитният нападател Георги Андонов бе изведен на стрелкова позиция, ала шутът му бе изключително разочароващ. Коженото кълбо дори не намери очертанията на вражеската врата.

Всяко едно достигане до наказателното поле на Верея, несъмнено носеше голова възможност за гостите. Подобна такава имаше в 9-ата минута, когато Цветелин Чунчуков напредна със завидно самочувствие, но от 17 метра прати топката на сантиметри от страничната греда.

В 22-ата минута Верея отново се виждаше близо до това да възстанови паритета. Валери Домовчийски беше пробван да бъде изведен зад гърба на Сашо Цветков, но акуратните намеси на халфа възпряха бившия нападател на Левски. Отбитата топка обаче попадна в краката на Георги Андонов, който за негово съжаление пласира удара си право в тялото на Михайлов.

И когато изглеждаше, че Верея ще накаже своя опонент, Черно море нанесе своя втори голов удар. Продължителна "моряшка"атака завърши с подаване към фланга за голмайстора до този момент Ондрей Сукуп. Чехът съумя да запише на името си и асистенция, след като по перфектен начин намери непокрития Огнянов, а за Мацата бе детска игра да препарира Аргилашки след удар с глава.

Въпреки добрия резултат, Георги Иванов намери за какво да се развика на своите възпитаници. В събирателен образ на неговите критики се превърна стражът Емил Михайлов, който при едно наглед безобидно центриране изпусна топката и без малко не причини жестока голова щета за Черно море.

Черно море можеше да направи преднината си класическа малко след подновяването на втората част. Чунчуков пое майсторски отлично извеждащо подаване на Божилов, но миг преди да се превърне в голмайстор, топката му бе избита от притичалия да го спре Здравко Илиев.

Въпреки позагубената увереност в обрата, Верея можеше да отбележи ценен гол в мрежата на Черно море с настъпването на 60-ата минута. Илиян Йорданов напомни за най-добрите си години, след като проби по крилото и почти стигна до малкото вратарско поле. Фланговият играч обаче реши да прави ненужен финт преди изстрела си и в крайна сметка пропиля тази толкова добра възможност за "лъвовете".

Превъзходството за Черно море най-сетне се изрази и в трето попадение. Заслуженият голов изстрел стана факт в 76-ата минута, а всичко отново започна от чеха Сукуп. Бранителят продължи за Чунчуков и след бърза комбинация със Зехиров, топката попадна в краката на Мариян Огнянов, който от непосредствена близост реализира втория си гол в мача.

Съвсем свалили гарда, хората на Илиан Илиев сякаш очаквано допуснаха и четвърто попадение в своята врата. Цветелин Чунчуков остана сам срещу Иво Иванов. Елегантен финт на нападателя наруши баланса на бившия левскар, след което сам срещу Аргилашки Цецо не сгреши за крайното 4:0.

В следващия кръг на Черно море предстои тежко гостуване на Дунав (Русе), което най-вероятно ще се играе на напълно реновирания стадион "Тича". Верея пък ще търси първа победа за новия сезон, гостувайки на новаците от Етър.