Черно море победи госта си Славия в първи мач от 14-ия кръг на efbet Лига.

Срещата на стадион "Тича" приключи при резултат 3:2. Точен на два пъти за домакините беше Матиас Курьор. Един гол добави и Стефан Велев. За столичани се разписаха Радослав Кирилов и Калоян Кръстев.

Софиянци приключиха срещата в намален състав, като Терзиев получи директен червен картон за фаул срещу Илиан Илиев-младши.

Снимка 507308

Източник: Официален сайт на Черно море

"Моряците" победиха Ботев (Враца) в предишния си мач и след успеха си днес се изкачват на четвърто място, с 21 точки.

Славия е в криза, а в последния си мач направи 0:0 с последния Етър. "Белите" са на 13-ата позиция с 8 точки, на три от гранда Левски.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Славия 3:2, гол на Кръстев!

Днес започва 14-ия кръг в efbet Лига

Първата част от двубоя премина при подчертаното превъзходство на домакините. Още в 7-ата минута Панайотов стреля опасно, но вратарят на Славия спаси.

Снимка 507304

Само 3 минути по-късно обаче, противно на всякаква логика, Радослав Кирилов даде преднина в резултата за гостите. Той се разписа с чудесен, плътен удар по диагонала, който не остави шансове на стража на варненци.

Натискът на "моряците" продължи с пълна сила, като нови опити на Илиев и Панайотов да преодолеят защитниците на съперника не бяха успешни.

Снимка 507307

В 19-ата минута се стигна до поредно центриране в пеналта на софиянци, Матиас Курьор нахлу на скорост и необезпокояван прати топката в мрежата, отигравайки технично с глава.

За голмайстора на "зелено-белите" това бе 14-ото попадение през настоящия сезон.

Само две минути по-късно ситуацията за гостуващия състав стана още по-неприятна, като Илиан Илиев бе изведен сам срещу Вуцов, но Терзиев го фаулира и бе изгонен с директен червен картон. Така "белите" трябваше да довършат мача в намален състав.

Нещо повече - Славия можеше дори да изостава в резултата, но останал очи в очи с вратаря на гостите, Илиев не успя да го преодолее.

Снимка 507306

Малко преди почивката пък Курьор можеше да се разпише отново, като прехвърли Вуцов, но кълбото се отби в рамката на вратата.

Така преди старта на второто полувреме резултатът бе равен.

Само 7 минути след подновяването на събитията бившият футболист на гостите Стефан Велев вкара за 2:1 с бомбен изстрел от воле.

Отново се стигна до центриране в полето на Славия, топката бе във въздуха доста време, но реакциите на "белите" защитници не бяха убедителни и навременни.

Снимка 507299

В 64-ата минута Панайотов стреля силно, кълбото рикошира в бранител и излезе в корнер.

Последва центриране към Курьор и той за втори път в мача прати кълбото в мрежата за 3:1, отказвайки съперника от каквато и да било съпротива.

Снимка 507296

Последваха няколко смени в състава на Славия, но те не допринесоха за промяна в поведението на тима.

Все пак Кръстев вкара с глава две минути преди последния сигнал за крайното 3:2, запазвайки честта на тима си.

Извършените корекции в тима на домакините бяха насочени към стабилизиране на защитната линия, което, с оглед случващото се на игрището, бе съвсем разбираемо.

Снимка 507298

Така Черно море стигна до победата и продължава успешната си серия в последно време. Славия има нужда от точки, защото в противен случай може да се окаже в много неприятна ситуация в края на настоящия сезон.