Черно море постигна заслужен успех в домакинството си на Монтана. Мачът от 9-ия кръг на efbet Лига на стадион "Тича" приключи при резултат 3:0.

Точни за варненци бяха Васил Панайотов и на два пъти Матиас Курьор. Това бяха попадения номер 9 и 10 за голмайстора на домакините.

Снимка 501205

"Моряците" се представят успешно срещу новака в елита - вече 6 победи и 2 равенства у дома. Треньорът Илиан Илиев не можеше да разчита на седем футболисти тази вечер. Аут бе Родриго Енрике, който продължава да се възстановява от травма в бедрото, както и стражът Георги Георгиев, който също е с контузия. Срещата пропуснаха още Дани Кики, Мехди Букаси, Денислав Ангелов, Мартин Дичев и Лъчезар Йорданов.

В групата попадна новото попълнение Родриго Валела, който се появи на терена през второто полувреме.

Дебют за Монтана направи дошлият от френския елитен Брест Давид Кики.

Снимка 501202

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Монтана 3:0, втори гол на Курьор!

"Моряците" с куп проблеми за мача

Първото полувреме предложи интересни моменти и пред двете врати. Гостите започнаха със самочувствие, като се опитаха да установят контрол над случващото се на терена. Притежанието на топката бе в тяхна полза, но това не водеше до нищо сериозно в полето на съперника.

Варненци изчакаха търпеливо първоначалният устрем на опонентите им да отмине, след което на свой ред взеха инициативата.

Снимка 501204

Основно през Илиев-младши и Панайотов, "зелено-белите" се стремяха да притискат отбраната на Монтана и да търсят пространства между отделните защитници на състава.

В 28-ата минута центриране на Леандро Ливраменто Андраде намери Панайотов, който от трудна позиция успя да засече с глава топката във вратата за 1:0.

Осем минути преди почивката Матиас Курьор за пореден път затвърди класата си с брилянтно изпълнение.

Той получи топката малко пред границата на наказателното поле, финтира двама бранители и с прецизно изпълнение не остави шансове на вратаря, придавайки съвършен фалц на кълбото и насочвайки го в мрежата за 2:0.

Тук темпото на игра и по-скоро желанието на гостите бе сведено до минимум. Те допуснаха известно разконцентриране, от което в самия край на полувремето можеше да се възползва Димов. Негов удар обаче бе избит от самата голлиния. Така предимството от две чисти попадения за варненци се запази до почивката.

Вторите 45 минути започнаха с пропуск на Иса, който бе изпреварен в последния възможен момент от защитник и не успя да се разпише.

Страничният съдия пък вдигна 4 поредни засади на играчи на варненци, като Курьор и Иса изпадаха често в подобна позиция.

Снимка 501203

Иса можеше да вкара трети гол за тима си и в средата на полувремето, но не съумя да го стори.

Вместо това, след скоростни действия на "зелено-белите" в 75-ата минута, Матиас Курьор се оказа на точното място в правилния момент и прати топката в мрежата за 3:0 от близко разстояние.

Кълбото рикошира в напречната греда, след което попадна в целта.

Нова промяна в резултата нямаше и така Черно море стигна до третия си успех през сезона, до момента.