Черно море най-накрая успя да победи Локомотив (Пловдив) като гост, след като за последно варненци записаха успех в "Градът под тепетата" през 2015 година. Точни за 3:0 бяха Мариян Огнянов, Орлин Старокин и Антон Огнянов.

Локомотив (Пловдив) - Черно море (Развой на срещата по минути)

Това е "мачът в сянка" на 13-я кръг в Първа лига

"Моряците" стартираха обещаващо срещата, като още в 3-ата минута Георги Илиев отправи мощен удар, а единствено гредата спаси домакините от допускането на гол в тази ситуация. Не бяха изминали и 60 секунди обаче, когато Мариян Огнянов получи пас от Сукуна и бе безпощаден за 1:0! Щабът на Локо имаше претенции към главния съдия, тъй като при поемането на топката от Илиев, Сукуна си помогна с ръка, което в реално време остана скрито за рефера. "Железничарите" могат да се чувстват ощетени, независимо, че нямаше умисъл в действието му.

Останалата част от първите 45 минути бе доста разочароваща за феновете по трибуните. "Смърфовете" отправиха своя първи точен удар в очертанията на вратата чак след половин час игра в Пловдив!

След попадението, Черно море също намали първоначалния си заряд и не създаде нито едно интересно положение, което да им осигури по-голяма преднина в срещата.

През второто полувреме Войн Войнов тотално преобрази Локомотив и през първите минути домакините бяха доста дейни в атака. Траянов опита да отбележе гол от съблекалнята, но силният му шут изпрати топката покрай вратата.

В 60-ата минута обаче, Черно море отново взе своето - Орлин Старокин се възползва от избита топка и разстреля стража на "железничарите" с мощен изстрел.

Малко преди края, Антон Огнянов направи резултата класически.

След днешния успех, варненци заемат 6-ото място с актив от 18 точки, докато Локо е 7-ми със 17.