Черно море победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в първи мач, който ще определи седмия в крайното класиране в Първа лига и ще му осигури бараж за място в Лига Европа срещу третия от първата шестица. Атанас Зехиров (61) и Мехди Фенуш (64) бяха точни за домакините на "Тича", докато Филип Михалевич (84) съхрани шансовете на "черно-белите" с попадение в 84-ата минута.

В края на двубоя резервата Анте Аралица изрита Илиас Хасани и бе изгонен с директен червен картон.

Реваншът между двата отбора е след три дни на "Лаута".

Черно море - Локомотив (Пловдив) 2:1

Черно море - Локомотив (Пловдив) 2:1, гостите върнаха един гол

Двата тима продължават битката за Лига Европа

Двубоят започна по-добре за "моряците". В началните минути коварен удар на Георги Божилов мина покрай гредата. В 13-ата минута Радослав Василев опита атрактивно изпълнение на задна ножица в наказателното поле на Локомотив, но ударът му не намери очертанията на вратата. Пет минути по-късно нов удар на Божилов мина покрай гредата.

Снимка 356916

Пловдивчани отговориха с удар от далечна дистанция на Симеон Райков, който обаче не затрудни Макенджиев. В 29-ата минута Даниел Димов засече добро центриране на Георги Илиев от фаул, но изстрелът на защитника с глава бе спасен от Антони Милина.

В 38-ата минута Георги Илиев също пропиля добра възможност, като и той не намери очертанията на вратата.

Снимка 356923

Втората част също започна с домакински натиск. В 48-ата минута Атанас Зехиров бе оставен непокрит в близост до наказателното поле и опита добър плътен удар, който мина близо до левия страничен стълб на вратата на Локомотив. В 53-ата минута хубав удар на Георги Илиев мина малко над напречната греда.

В 59-ата минута Фенуш не успя да нанесе голов удар на метри от голлинията. Топката попадна в Кононго, който я прати над вратата.

Илиан Илиев: Ще търсим гол и в Пловдив

"Футболистите направиха това, което бяхме замислили"

В 61-ата минута Иван Зехиров изведе своите съотборници напред в резултата с гол-шедьовър. Крилото финтира защитник отляво и с външен фалц прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Снимка 356919

Три минути по-късно Черно море нанесе своя втори удар. Стивън Езе сбърка, Мехди Фенуш открадна топката, напредна и с прецизен удар преодоля Милина за 2:0.

Десетина минути преди края домакините можеше да решат всичко в срещата. Даниел Димов обаче прати топката над вратата с глава след центриране на Илиев.

Бруно Акрапович: Голът днес беше много важен

"Шансовете остават 50/50"

В 84-ата минута Филип Михалевич наказа грешка на защитата на "моряците" и върна един гол. Нападателят бе оставен абсолютно сам в наказателното поле и оползотвори отличен пробив на Буна отляво.

Снимка 356917

В продължението на мача Милина изби опасен удар от пряк свободен удар на Георги Илиев. В ответната атака Анте Аралица нахлу в наказателното поле и падайки нанесе удар, който излезе в аут. След това хърватинът изрита Илиас Хасани и бе изгонен с директен червен картон.

Така Черно море взе аванс преди реванша, който е след три дни в Пловдив.