Отборът на Черно море победи Арда с 2:0 в ранния двубой от програмата на Първа лига.

"Моряците" бяха само с една победа от първите шест кръга и задължително търсеха успеха на "Тича". В крайна сметка, с много солидно представяне в защита и свежи идеи в атаката си, отборът стигна до напълно заслужен успех в днешния си мач.

Опонентът им не познаваше вкуса на поражението и тази вечер загуби за първи път от старта на сезона насам.

И двете попадения за победителите реализира Матиас Курьор.

Любопитен факт е, че предишната домакинска победа на Черно море беше именно срещу Арда, в плейофите за Лига Европа в края на миналия сезон.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Арда 2:0, втори гол на Курьор!

Селекцията на Илиан Илиев има само една победа от началото на сезона

Срещата започна с леко териториално надмощие на гостите. Те стигаха до възможности да атакуват вратата на съперника, но не успяваха да завършат успешно акциите си.

Играчите на Арда изпълниха 5 корнера в първата част от двубоя, но така и не извлякоха максимума от тези статични положения.

Снимка 498046

При едно от центриранията в полето на варненци се създаде зрителна измама, като част от играчите в сини екипи дори вдигнаха победоносно ръце.

Повторенията обаче показаха, че гол няма, а топката се е отбила от външната страна на мрежата.

Снимка 498045

Постепенно Черно море наложи преимуществото си, като акциите на тима започнаха да се редуват една след друга.

Натискът на "зелено-белите" даде резултат, като след точно половин час игра Панайотов прати топката смело напред, вратарят на Арда не се намеси добре и се размина с кълбото, то попадна у Курьор, който напредна и го прати в мрежата за 1:0.

Натискът на варненци продължи, но до втори гол в тяхна полза не се стигна.

Бяха извършени редица нарушения по цялата дължина на терена, което накъса играта и не позволи да бъдат реализирани още попадения.

Само две минути след подновяването на играта бе сериозно загатнато кой тим ще бъде крайният победител в мача.

Продължително разбъркване в полето на Арда доведе до изстрел към стража на кърджалийци, той на първо време се справи със ситуацията, но при добавката нямаше шанс. А тя бе на сметката отново на Матиас Курьор, разписал се от много близка дистанция.

И двамата треньори извършиха редица промени в съставите си, като Николай Киров промени почти половината от първоначалните си избраници.

Въпреки това Арда нямаше възможността да стигне дори до отбелязването на почетен гол.

Снимка 498042

Така варненци записаха втора победа и гледат уверено към предстоящите им срещи.

От досегашните четири мача между съперниците в елита, два завършиха наравно, а в още два случая победата е за "моряците".