Отборът на Черно море продължава напред в плейофите за Лига Европа. "Моряците" отстраниха тима на Арда с 1:0, като единственото попадение на "Тича" бе реализирано от голямата звезда на домакините Исмаил Иса в 18-ата минута.

Черно море - Арда 1:0 (Развой на срещата по минути)

"Моряците" проявиха огромно мъжество

Останалите по-чисти положения отново бяха за победителите, но младият Денислав Ангелов не съумя да вкара дебютен гол в елита. Близо половин час Черно море игра с човек по-малко, след като Жордао беше изгонен заради набързо изкарани два жълти картона.

Снимка 487049

От Арда така и не се възползваха от случващото се при съперника и за цял мач хората на Ники Киров почти не създадоха опасно голово положение.

Триумфът за "зелено-белите" е още по-значим, тъй като бе постигнат 24 часа, след като стана ясно, че 16 човека от клуба са заразени с коронавирус. Поради този факт, на терена днес варненската селекция бе микс от младоци, резерви и едва няколко от титулярите на отбора. На треньорската скамейка дори бе наставникът на Черно море U19 - Мартин Христов.

Снимка 487052

Така победителите вече очакват някой измежду Ботев (Пд) и Етър, който ще бъде техен опонент в своеобразния финал за седмото място. То ще позволи и участието на бараж за Лига Европа. Мачът е тази събота от 20:00 часа.

Заместникът на Илиан Илиев: Момчетата показаха огромен характер!

"Бяхме много силен колектив"

Въпреки експерименталния си състав, отборът на Черно море беше селекцията, започнала далеч по-агресивно срещата на "Тича". Доста активни в действията си бяха Матс Курьор и Денислав Ангелов, които още от началото доказаха, че "моряците" със сигурност са амбицирани да спечелят този четвъртфинален плейоф.

Арда се възползва от подценена ситуация в редиците на съперника, при която Мартин Костадинов се озова на чиста позиция и центрира около дузпата. Ради Василев, а след това и Коконов, обаче така и не съумяха да отправят може би голов изстрел в 12-ата минута.

Снимка 487053

Полузащитата на "сините" продължи да печели територия и в 13-ата Румен Руменов отправи много тежък изстрел, който се наложи да бъде отразен акробатично от Миодраг Митрович.

Домакините заслужено поведоха в резултата след 18 минути футбол. Изключително активният Денислав Ангелов отправи чудесен пас за Исмаил Иса. Българският национал навлезе в полето на Арда, след което елиминира Милен Стоев със серия от финтове. Последва перфектен изстрел на бившия нападател на Левски към далечния ъгъл на Юсуф, който само изгледа как кълбото се оплита в неговата мрежа.

Емил Мартинов: Липсва ни постоянство

"Заслужено загубихме от Черно море"

Инкасираното попадение сериозно обърка селекцията на Ники Киров. "Сините" започнаха да бъдат по-припрени в своите действия. Това ги принуди и да отправят няколко непремерени удара, които не затрудниха по никакъв начин "зелено-белите". Техни автори бяха Коконов, Мартинов и Костадинов.

Снимка 487054

Младият халф на Черно море - Георгиев сам създаде проблеми за своя тим, след като наивно сгреши при изнасянето на топката. Това позволи на Руменов отново да шутира от средна дистанция, но Митрович бе позициониран добре и спаси с вещина.

Уникален малшанс попречи на "моряците" да удвоят своята преднина в 41-ата минута. Исмаил Иса отново бе на фланга, където този път реши хитро да комбинира с нахлуващия в полето на Арда - Курьор. Националът на Мартиника отправи силен изстрел, който летеше към незащитения ъгъл на Юсуф. Пред кълбото обаче застана капитанът Пламен Крумов, който с тялото си изчисти в корнер.

Снимка 487058

Втората част стартира много силно за "моряците". В 50-ата минута резултатът като нищо можеше да стане 2:0, но голям пропуск сътвори Денислав Ангелов. Младият нападател получи задължаващ извеждащ пас от Курьор, но не запази достатъчно хладнокръвие сам срещу Юсуф и прати кълбото покрай лявата му греда.

Киров: Не съм доволен от самата ни настройка за мача

"Знам вече как трябва да изглежда Арда през следващия сезон"

Арда внесе сериозно напрежение в полето на Черно море с идването на 58-ата минута. С веща намеса тук изпъкна младият Емил Янчев, който в решителния миг пресече подаване на Делев, което отиваше към подготвящия своя голов изстрел Радослав Василев.

Снимка 487057

Алваро Жордао затрудни максимално своите колеги, след като в рамките на няколко минути си изработи два жълти картона и така остави Черно море с човек по-малко в този решаващ двубой. Това доведе и до сериозни рокади в лагера на варненци.

Наставникът Николай Киров трябваше да се справя с нов проблем в Арда в 74-ата минута. Емил Мартинов получи контузия и се наложи да бъде заменен от младия Димитър Атанасов.

До края, макар и смятани за лек фаворит преди началото на мача, футболистите на Арда не създадоха нищо по-опасно пред Митрович. По този начин сезон 2019/20 приключи за кърджалии.