Юлиано сменя Серкан Юсеин.

82′

Жълт картон за Станчев.

81′

Претенции на домакините за дузпа, след като футболист на Черно море е повален от Балтанов в наказателното поле.

Сигнал няма, а повторенията показват, че нарушение на правилата по-скоро има.

80′

Жълт картон и за Тасев.

79′

Жълт картон за Чворович.

78′

Жълт картон за Кузма.

77′

Изстрел на Огнянов от непосредствена близост!

Чворович спасява!

72′

Жълт картон за симулация на Афонсо.

69′

Тасев заменя Бризола.

63′

Жълт картон за Миланов.

57′

Ндонгала центрира към Виана, който не успява да се разпише от едва няколко метра разстояние.

Сериозен пропуск на нападателя на гостите.

55′

Афонсо центрира към Виана.

Бранителите на варненци действат добре и избиват топката в ъглов удар.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

48′

Марек Кузма пробива в полето на гостите, измъква се от опеката на двамата бранители пред себе си и стреля.

Топката обаче едва достига до аутлинията, след като не бе никак сложна за спасяване от вратаря.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина в оспорвани разигравания, тежки влизания и много борба на терена.

Нито домакините, нито пък техният съперник искаха да отстъпват своята територия на опонента си, като се бореха мъжки за всяка педя от нея.

Лошата новина за "канарчетата" дойде след средата на първата част от сблъсъка, когато лидерът на отбора Тодор Неделев получи неприятна травма и бе принуден да напусне преждевременно. Заменилият го Афонсо не впечатли особено много с изявите си на игрището.

Най-чистата възможност за реализиране на попадение, за който и да било от двата тима, дойде в края на полувремето. Тогава центриране на Кузма намери капитана на варненци Георги Илиев, който стреля с глава.

Ударът му обаче се отби в дясната греда на вратата на пловдивчани.

Кузма имаше още една възможност да се разпише, но негов изстрел от средна дистанция бе отразен вещо от Чворович.

Така или иначе, в рамките на откриващите 45 минути попадения не бяха отбелязани.

45′

Почивка.

44′

ГРЕДА!

Георги Илиев стреля с глава, но кълбото среща дясната греда на вратата на съперника.

Малшанс за ветерана в редиците на варненци.

Снимка 304234

Източник: Официален сайт на Черно море

43′

Жълт картон за Пламен Димов.

39′

Принудителна смяна в отбора на гостите.

Афонсо заменя контузения Неделев.

34′

Контузи ли се сериозно Тодор Неделев?

Звездата на гостите напуска терена, накуцвайки...

29′

Жълт картон за Ндонгала.

22′

Опит на Кузма да притеснява бранителите пред себе си.

Нищо опасно обаче, в полза на тима му.

21′

Многоходова атака за тима на Ботев (Пловдив).

Центриране на Ндонгала, но топката е изчистена в корнер, в последния възможен момент.

14′

Засада на Марек Кузма.

Повторенията не са достатъчно убедителни.

От щаба на домакините не са доволни от взетото съдийско решение.

12′

Изстрел на Неделев от около 25 метра.

Топката не попада в целта.

11′

Поредица нарушения в средата на терена.

Играта се накъса ненужно.

7′

Жълт картон за Хасани.

4′

Опасно центриране на Огнянов, но Чворович е на мястото си.

Добра намеса на вратаря на гостуващия състав.

Официално: Ботев и Чворович си стиснаха ръцете

Вратарят остава при "канарчетата"

1′

11. Тони Тасев

Отборите на Черно море и Ботев се изправят един срещу друг в ранния съботен двубой от програмата на Първа лига.

Домакините са без един от основните си играчи - Атанас Зехиров, който е с контузия след мача със Славия миналия кръг.

Така треньорът Емануел Луканов е принуден да пусне на мястото му 20-годишния Николай Минков.

Черно море с нов треньор след мача с Ботев (Пловдив)?

Резултатите на отбора не се нравят на ръководството

Заради многото кадрови проблеми Черно море едва събра група от 17 играчи и на тях ще падне отговорността да сложат край на серията от 128 дни без победа на "Тича".

За последно варненци се радваха на успех у дома на 28 юли, когато надвиха с 1:0 Дунав.

Ботев залага на футболистите от Берое за гостуването на Черно море

Николай Киров определи група от 19 футболисти

Главен съдия на срещата е Николай Йорданов от София, с помощници Дениз Соколов и Димитър Стоилов.

В Ботев залагат на същия състав от последния кръг.