Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+3′

Последен съдийски сигнал.

Черно море победи Ботев (Пловдив) с 1:0

Черно море пречупи Ботев (Пд) на "Тича", гол на Кики във втората минута реши всичко в мача

Поредно разочарование за "канарчетата"

88′

Центриране в полето на Кайзер.

Минчев стреля!

Топката като по чудо не попада във вратата на гостите.

84′

Жълт картон за Андраде.

83′

Георги Илиев стреля от свободен удар!

Топката се отбива в стената.

Кайзер излиза и я хваща в ръцете си.

Снимка 411394

78′

Фенуш сменя Родриго.

74′

Не изглежда доволен Илиан Илиев от това, което вижда на терена.

Все пак отборът му води в резултата.

Със сигурност настоява за отбелязване на още едно попадение специалистът.

Снимка 424004

71′

Балтанов заменя Шопов.

69′

Напрежение в полето на Китанов.

Тонев е намерен добре.

Патрик Андраде му отнема топката в последния възможен момент.

Получава поздравления от вратаря на тима си.

65′

Станислав Шопов заменя Кристиан Добрев.

63′

Георги Илиев сменя Дани Кики.

60′

Мощен изстрел на Неделев!

Китанов първо изпусна топката, но след това стига отново до нея и уверено я хваща в ръцете си.

Играта продължава с атака на домакините.

56′

Солидна намеса на Костадинов.

Днешният мач е юбилеен за него.

Двама футболисти на Черно море чакат юбилейна изява днес

В плейофната фаза варненският състав запази вратата си суха единствено срещу Ботев (Пд)

53′

Жълт картон за Антонио Вутов.

52′

Остро центриране в полето на Китанов.

Шопов се разминава с кълбото.

Топката е прехвърлена незабавно в противоположния край на терена.

47′

Тонев заменя Доре.

46′

Минчев сменя Жоржиньо.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме принадлежеше изцяло на домакините. Те натикаха опонентите си в полето им още с началния сигнал и ефектът от това беше незабавен.

След едва 120 секунди игра Дани Кики вече бе в прегръдките на съотборниците си. Той продължи да преследва наглед невъзможна за достигане топка, промъкна се между двама бранители на пловдивския състав и прати кълбото в мрежата.

Още в следващите няколко секунди домакините можеха да поведат с 2:0, но липсата на късмет попречи на Ндонгала да стори това.

След четвърт час игра превъзходството на варненци бе толкова сериозно, че притежанието на топката бе в тяхна полза през 74% от времето.

Малко преди почивката Ндонгала на два пъти пропусна да удвои преднината на отбора си в резултата.

Първо той опита акробатично изпълнение от въздуха, но топката премина встрани от целта. След една атака време той отново изпробва шанса си, този път с далечен изстрел, като отново сантиметри го лишиха от отбелязването на попадение.

Единственото, с което гостите можеха да се похвалят през първата част от мача, бе далечен изстрел на Неделев, попаднал в очертанията на вратата, пазена от капитана на "моряците" в този мач Георги Китанов. Това бе и единственият точен изстрел в полза на "канарчетата" за откриващите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

Дани Кики беше изведен в чудесна позиция!

Съвсем малко не достигна на голмайстора на "зелено-белите", за да се разпише отново.

Страхотна възможност за домакините.

43′

Мощен изстрел на Ндонгала!

Топката преминава над лявата греда на вратата, пазена от Кайзер.

Малшанс за футболиста на домакините.

Определено се активизира той в последните минути.

42′

Не изглежда доволен Киров от изявите на футболистите си.

Не спира да ръкомаха специалистът край страничната линия.

Снимка 376090

39′

Опита Ндонгала акробатично изпълнение в половината на съперника.

Топката преминава встрани от вратата на Ботев (Пд).

Бе на крачка от отбелязването на атрактивно попадение футболистът на Черно море.

35′

Засада на Вутов.

30′

Поредна отлична намеса на Виктор Попов!

Този път при пробив на Неделев.

Включва се във всяка част от терена Попов като демонстрира завидно желание за изява.

28′

Играта се накъса от постоянни нарушения.

Не са в полза те на нито един от двата тима, а също така едва ли са по вкуса и на феновете.

22′

Пресата на Черно море се пренесе в средната линия от терена.

Отново акциите на пловдивчани срещат сериозен отпор.

18′

Намалиха оборотите футболистите на Илиан Илиев.

Предоставят те възможност на съперника за изява.

Все още обаче "жълто-черните" не бързат да атакуват опонентите си.

13′

Изстрел на Виктор Попов от границата на наказателното поле!

Топката преминава покрай вратата на съперника.

Нов добър шанс бе това за "зелено-белите".

12′

Смазващо превъзходство за домакините в първите минути на мача.

Владеят топката през 74% от времето те.

Състезателите на пловдивския отбор определено не очакваха подобно начало на сблъсъка.

11′

Засада на Жоржиньо.

8′

Нарушение срещу Кики.

Добра възможност за варненци в половината на съперника.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

6′

Центриране към Феребори Доре!

Стреля с глава.

Топката преминава покрай целта.

5′

Продължава натискът на домакините.

Футболистите на Ботев (Пд) изглеждат изненадани от случващото се.

Плътно прибрани са те в собствената си половина.

2′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Дани Кики на много ранен етап от двубоя.

Щастливо стечение на обстоятелствата за домакините.

Кики се разписа между двама бранители на съперника.

1′

90 Мартин Минчев 7 Александър Тонев

Отборите на Черно море и Ботев (Пловдив) се изправят един срещу друг в двубой от 34-ия кръг на Първа лига.

"Моряците" заемат шестото място в таблицата, докато Ботев е пети. Разликата между двата тима е само две точки. Началният час на срещата на стадион "Тича" е 15:30.

Снимка 411396

Домакините загубиха пет от седемте си срещу в Топ 6 до този момент, но ще се опитат да запишат нов успех над Ботев, който претърпя крах във финала за Купата на България и загуби от градския съперник Локомотив.

Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Пловдив) с 1:0 във финала за Купата на България

Купата е "черно-бяла"! Гол шедьовър съкруши Ботев и донесе невиждана радост на Локомотив

Ален Ожболт се превърна в герой за "смърфовете"

Срещата за "моряците" със сигурност пропуска Стефан Станчев, който е наказан, докато Радослав Василев и Георги Божилов продължават да лекуват травми.

Защитникът на варненци Виктор Генев пък получи първата си повиквателна за националния отбор, при първия избор на новия селекционер Красимир Балъков. Освен Генев, от Черно море бяха повикани още ветеранът Георги Илиев и Мартин Минчев.

Футболистите на Черно море със сигурност ще се опитат да се реваншират пред собствените си фенове заради загубите от ЦСКА и Левски в последните два кръга, в които инкасираха цели осем гола.

В лагера на Ботев (Пловдив) настроението е доста минорно, предвид загубата от Локомотив (Пловдив) през седмицата и загубения финал за Купата. Феновете на тима не останаха длъжни на собственика Георги Самуилов заради случващото се с клубния стадион "Христо Ботев".

В същото време пък стана ясно, че Георги Аргилашки се превръща в първото ново попълнение на тима за новия сезон.

Христо Крушарски: Писна ми от парвенющини и се замислям дали да продължа!

Крушарски: Писна ми от парвенющини и се замислям дали да продължа!

"На този етап не ми е предложен нито един български футболист за лятната селекция"