Първоначално вратарят се намеси добре, но при добавката нямаше шанс.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Срещата започна с леко териториално надмощие на гостите. Те стигаха до възможности да атакуват вратата на съперника, но не успяваха да завършат успешно акциите си.

Играчите на Арда изпълниха 5 корнера в първата част от двубоя, но така и не извлякоха максимума от тези статични положения.

При едно от центриранията в полето на варненци се създаде зрителна измама, като част от играчите в сини екипи дори вдигнаха победоносно ръце.

Повторенията обаче показаха, че гол няма, а топката се е отбила от външната страна на мрежата.

Постепенно Черно море наложи преимуществото си, като акциите на тима започнаха да се редуват една след друга.

Натискът на "зелено-белите" даде резултат, като след точно половин час игра Панайотов прати топката смело напред, вратарят на Арда не се намеси добре и се размина с кълбото, то попадна у Курьор, който напредна и го прати в мрежата за 1:0.

Натискът на варненци продължи, но до втори гол в тяхна полза не се стигна.

Бяха извършени редица нарушения по цялата дължина на терена, което накъса играта и не позволи да бъдат реализирани още попадения.

45′

Почивка.

44′

Засада на Делев.

43′

Илиан Илиев получава топката на границата на наказателното поле.

Стреля!

Топката преминава над вратата на съперника.

39′

Играта отново е спряна заради извършено нарушение.

Положенията за гол остават малко на брой.

Гостите се опитват да върнат инкасираното попадение преди почивката.

35′

Пети корнер за гостите.

Все така нищо сериозно след центриранията на Делев.

30′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Грешка на вратаря на съперника, Курьор открадна топката и стреля точно!

Резултатът е открит!

27′

ГРЕДА!

Топката се отбива в рамката зад вратаря на Арда!

Скоростна акция за варненци, преминала през Курьор.

Той превзе голяма част от терена за тима си, подаде към Панайотов, но късметът не беше на страната на домакините.

25′

Илиев е сред най-често фаулираните футболисти на терена.

Този път нарушение на Василев срещу него.

Отново - в центъра на терена.

20′

Без сериозни атаки към двете врати.

Игра предимно в централната част на терена.

Множество нарушения по цялата дължина на игрището.

14′

Жълт картон за Георгиев.

12′

Засада и на Делев.

9′

Засада на Курьор.

5′

Ново центриране в полето на варненци.

Топката се отбива във външната страна на мрежата.

Създаде се зрителна измама, като някои от състезателите на Арда вдигнаха победоносно ръце, смятайки че има гол.

4′

Добри откриващи минути за гостите.

Два последователни корнера в тяхна полза.

Без резултат.

1′

88 Павел Георгиев 22 Ловре Кнежевич

Отборът на Черно море приема Арда в ранния двубой от програмата на Първа лига.

"Моряците" са само с една победа от първите шест кръга и задължително ще търсят успех на "Тича".

Опонентът им пък лети високо и към този момент все още не познава вкуса на поражението.

Мартин Минчев попадна в престижна класация в Чехия

Българинът е един от петимата най-интересни чужденци за гледане

Любопитен факт е, че последната домакинска победа на Черно море беше именно срещу Арда в плейофите за Лига Европа в края на миналия сезон.

Тогава варненци излязоха без много от титулярите си, които се намираха под карантина, но въпреки това спечелиха с 1:0.

Дисциплинарната комисия към БФС санкционира Исмаил Иса

Дисциплинарната комисия към БФС санкционира лидера в атаката на Черно море

Наказан е за една среща

И преди днешния двубой Илиан Илиев има немалко кадрови проблеми. Исмаил Иса е наказан след получения червен картон в Стара Загора, а заради контузия мача ще пропусне Родриго Енрике.

Добрата новина е завръщането на голмайстора Матиас Курьор, който не игра срещу Берое, тъй като бе в Париж, за да се ожени.

Феновете на Черно море отричат да имат нещо общо с хвърлената бомба в сектора с привърженици на ЦСКА

"Благодарим на всички, които бяха на стадиона и не спряха да подкрепят отбора през целия мач"

От досегашните три мача между съперниците в елита два завършиха наравно, а веднъж победата беше за моряците".

Главен съдия на срещата е Георги Давидов.