Славия победи драматично Монтана в първия мач от 5-ия кръг на Първа лига. „Белите” се наложиха с 2:1 в късна драма на „Градския стадион” в Ловеч.

Столичани изоставаха в резултата, но в самия край стигнаха до пълен резултат. В герой за Славия се превърна бившият играч на Монтана – Борислав Балджийски, който вкара победното попадение за тима си.

В Монтана могат да бъдат щастливи единственото от факта, че стигнаха до първи гол в шампионата. Негов автор стана Маркиньос.

Двубоят бе изгледан на живо от собственика на ЦСКА Гриша Ганчев и от националния селекционер Ивайло Петев. На трибуните обаче имаше обидно малко зрители. Едва около 20-тина привърженици уважиха срещата от Първа лига. Двубоят в Ловеч противопоставяше предпоследния срещу последния в класирането. След победата, двата отбора си размениха местата.

В началото на мача, Славия понесе тежък удар след като Александър Бранеков получи контузия и бе заменен принудително. В 19-ата минута символичните домакини удариха греда след като  Стивън Петков стреля от паднала позиция, но Георги Петков успя да отклони съвсем леко, за да прати топката в горната греда. Двубоят се развиваше доста скучно, но дойдоха последните минути,които предложиха доста драма.

Снимка 250786

В 86-ата минута Маркиньос засече подаване на Шоко и от няколко метра протегна крак и прониза мрежата на Георги Петков за 1:0. Само минута по-късно обаче младокът Йомов изравни след като засече отбита от Ивайло Димитров топка. В самия край на мача, Балджийски направи обрата пълен, наказвайки бившия си отбор, за да донесе победата за Славия.