Ботев (Враца) направи важна крачка към третото място в група "Б" на Втората осмица. Селекцията на Тони Здравков спечели с лекота гостуването си на Дунав с 3:1. Русенци, които се намират в жестока финансова криза, сякаш нямаха нужната мотивация и паднаха в жертва на съперниковата атака.

В герой за Ботев се превърна капитанът Петър Атанасов, разписал се по веднъж в началото на двете полувремена. Малко преди последния съдийски сигнал, с красиво попадение изпъкна и Доминик Янков. Почетният гол за домакините реализира Ндонгала от дузпа.

Снимка 485845

Така кръг преди края на плейофите, "зелените" имат три точки актив спрямо днешния си опонент. И двата отбора пък отдавна са наясно, че им предстоят решителни плейофи за оставане в елитната ни дивизия.

Дунав - Ботев (Враца) 1:3 (Развой на срещата по минути)

Лесен успех за "зелените"

Началото на двубоя беше повече от интересно. Не бяха изминали и четири минути, когато падна и първият гол в Русе. Проблемите в лагера на домакините явно бяха оказали влияние, тъй като "небесносините" стартираха мудно и Петър Атанасов ги наказа с попадение. Всичко започна с грешен пас на Макенджиев, който "подари" кълбото на Доминик Янков. Той моментално комбинира с непокрития си капитан, а за него остана най-лесното и реализира отблизо.

Снимка 485844

Момчетата на Тони Здравков можеха да удвоят своята преднина в 18-ата минута. Химията между Доминик Янков и Пепи Атанасов отново беше основополагаща, като младокът намери в "уличка" нападателя на гостите. Този път обаче той си затвори ъгъла за стрелба и единствено намери външната част на мрежата.

Постепенно селекцията на Дунав изравни играта и в 33-ата минута на свой ред имаше много добра възможност за възстановяване на паритета. Росен Колев скочи над всички при центриране от корнер, след което насочи опасно с глава. Стражът на гостите Краси Костов обаче беше на точното място и сътвори много добро спасяване.

Снимка 485843

Интересните ситуации в Русе продължиха. Бърза контра на гостите можеше да завърши с попадение №2. Том проби по десния фланг, след което пусна за Атанасов. Той пропусна кълбото между своите крака и това отвори чудесен коридор за изстрел на Зехиров. Ударът му с външен фалц обаче не намери очертанията на вратата.

По идентичен сценарий от първата част, Ботев (Враца) изчака точно четири минути след подновяването на играта, за да отбележи второ попадение. Янков, Том и Атанасов сътвориха бърза тройна комбинация, която матира неориентираната отбрана на "драконите". Последният от "тризъбеца" пак остана сам срещу Макенджиев и отново завърши по подобаващ начин!

Снимка 485841

Малко след това главният арбитър Николай Йорданов си навлече гнева на малкото домакинска публика, тъй като не пожела да отсъди дузпа за русенци при падане на Дуде Ндонгала в наказателното поле на Ботев.

Десет минути преди края на мача, интригата в Русе се завърна. Домакините стигнаха до дузпа, след като Атанас Зехиров не прецени действията си в своето наказателно поле и фаулира резервата Ндонгала. Крилото сам се избра да изпълни 11-метровия удар и технично надхитри Костов за 1:2.

Футболистите на Дунав нямаха кой знае колко време, за да си мечтаят за частичен обрат. Гостите от Ботев сложиха точка на спора в 87-ата минута след много красив гол на Доминик Янков. Младокът демонстрира техника в близост до дъгата, след което препарира Макенджиев. Русенци опитаха да хитруват, правейки се, че няма гол, но на повторенията ясно се видя, че кълбото е тупнало зад голлинията.

Снимка 485839

В края на срещата Иво Михайлов от гостите си изкара тактически червен картон. Ако бе останал само с имащия си жълт картон, заради това, че е негов девети, той щеше да бъде наказан за два мача. Поради този факт той предпочете да бъде изгонен, за да бъде със спрени права само за една среща.

В следващия кръг Ботев (Враца) приема у дома Арда. Дунав ще гостува на Ботев (Пд).