Ботев (Враца) постигна първа победа в efbet Лига. В мач от 2-ия кръг на първенството врачани се наложиха с 2:0 като гости на Витоша. Даниел Генов (17) и Илия Миланов (54) бяха точни за победителите.

Така тимът на Сашо Ангелов вече има 3 точки в актива си, докато "тигрите" все още са без точка.

Витоша - Ботев (Враца) 0:2

Витоша - Ботев (Вр) 0:2, гол на Миланов

Двата тима затварят втория кръг в първенството

Първата по-добра възможност дойде в 5-ата минута. Тогава Петър Атанасов проби отляво и намери Мирослав Будинов, чийто удар мина покрай вратата.

Гостите продължиха да са по-активният отбор и закономерно стигнаха до откриване на резултата. Андреас Васев намери Даниел Генов в наказателното поле. Крилото пое топката и с прецизен удар по диагонала направи Кацарев безпомощен за 0:1.

Снимка 435236

Малко след това Атанасов опита удар към вратата на "тигрите", но топката профуча над вратата.

Пет минути преди края на първата част Генов направи самостоятелен пробив през центъра, който завърши с шут, но той бе блокиран от Бонев.

Снимка 435235

В началото на второто полувреме Витоша бе близо до изравняването. Топката стигна до Мартин Станкев след слаб пас на Христо Златински към Венцислав Керчев. Ударът на крилото по диагонала обаче рикошира в Златински и излезе в корнер.

В 54-ата минута Ботев удвои преднината си. Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Илия Миланов с глава вкара за 0:2.

Снимка 435234

В 69-ата минута дойде и първият точен удар във вратата на врачани, но Костов парира удара на Садула. Малко след това Станкев с мощен удар извън наказателното поле нацели гредата.

В 84-ата минута отново Станкев опита да се разпише, но Костов се справи с удара му от пряк свободен удар.

Снимка 435233

В 89-ата минута Вушурович пропусна да направи преднината на своя отбор класическа. Дълбоко в добавеното време удар на Курупис от пряк свободен удар намери горната греда.