Ботев (Враца) постигна втора поредна победа в Първа лига. В среща от 5-ия кръг тимът на Сашо Ангелов се наложи с 2:0 над Етър. Головете на стадион "Огоста" в Монтана бяха дело на Петър Атанасов (28,65).

С успеха врачани се изкачиха на 9-о място във временното класиране  с 6 точки. Етър е 12-и с 4 пункта.

Ботев можеше да излезе напред в резултата още в 3-ата минута. Петър Атанасов проби през центъра на терена и стреля технично покрай излизлия да го пресрещне вратар на гостите, но топката се отби в лявата греда.

Малко след това силен удар от фаул на Сърмов профуча покрай лявата греда. В 14-ата минута Красимир Костов изби опасен удар с глава на Жилсон Варела.

Ботев (Враца) - Етър 2:0

Ботев (Вр) - Етър 2:0, нов гол на Атанасов

Двубоят ще се играе на "Огоста" в Монтана

Врачани поведоха в резултата в 28-ата минута. Петър Атанасов получи хубав пас от Йордан Апостолов, финтира Димо Атанасов и с техничен удар преодоля Христо Иванов.

В 40-ата минута Петър Атанасов получи пас отляво, вратарят на Етър излезе да го пресрещне. Атасов успя да го финтира и потърси Домовчийски в наказателното поле, но Крум Стоянов успя да избие.

В 44-ата минута домакините можеха да останат с човек по-малко, когато Домовчийски удари с лакът в устата Артьом Артюнин, но се отърва само с жълт картон.

В началото на втората част Петър Атанасов бе близо до втори гол, но Иванов успя да избие. Малко след това шут на Сърмов по земята мина покрай лявата греда на Краси Костов.

В 65-ата минута Ботев стигна до втори гол. Петър Атанасов получи добра топка от Фиданин в наказателното поле. Първият удар на нападателя срещна тялото на Артюнин, но при добавката Атанасов бе точен за 2:0, след като първо кълбото срещна гредата и влезе във вратата на Христо Иванов. Това бе 5-о попадение за нападателя от началото на сезона.

Малко след това удар на Апостолов мина над вратата на Етър. В 82-ата минута Христо Иванов спаси опасен удар на Петър Атанасов.

Две минути по-късно удар с глава на Иван Петков срещна гредата. В 89-ата минута Почански с рамо прати топката покрай вратата. В продължението на срещата Флорент Боджадж с глава прати топката над вратата, като това и бе последното по-интересно действие в срещата.