Ботев (Враца) и ФК ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в третия мач от кръг №9 на efbet Лига. Двубоят беше динамичен с много битка по терена, но чистите ситуации липсваха. Домакините имаха една греда през първото полувреме и толкова.

Ботев (Враца) - ФК ЦСКА 1948, на живо

Ботев (Враца) - ФК ЦСКА 1948 0:0, динамична игра

"Червените" с трудно гостуване

И Ботев, и ФК ЦСКА 1948 започнаха много настървено срещата. Здравите единоборства бяха често явление, но липсваше идея за нещо конструктивно и в двата отбора.

Гостите залагаха на къси центрирания и пробиви  в средата. Те често обстрелваха вратата на съперника, но така и не можеха да я уцелят.

Снимка 501187

Врачани имаха отделни периоди на натиск, но припряността в действията им ги лишаваше от остри положения.

Единствената чиста ситуация през първото полувреме се случи след лошо излизане на Наумов. Вратарят на гостите игра с глава, но подаде на Тон, който го прехвърли. Топката тупна пред голлинията и облизвайки горната греда излезе в аут.

Снимка 501185

През второто полувреме гостите играеха повече в половината на съперника. От своя страна момчетата на Тони Здравков контраатакуваха бързо и имаха някакви шансове за гол.

Битката беше много здрава, но за вратарите така и нямаше работа. На няколко пъти феновете на Ботев възнегодуваха за отсъдени засади, а веднъж и за несвирена дузпа срещу Даниел Генов.

Снимка 501184

За първи път в игра от март 2019 година се появи Ивайло Чочев, но така и не се забеляза в десетината минути, в които беше на терена.

Така след този резултат ФК ЦСКА 1948 се изкачи на пето място с 13 точки, точно зад ЦСКА. Активът на Ботев (Враца) е 12 точки и тимът временно заема осмо място.