Отборите на Ботев (Враца) и Арда не се победиха в двубой от последния кръг на група "Б" във Втората осмица. Нулевото реми със сигурност няма да се приеме добре от гостите, които при победа на Ботев (Пд) по-късно тази вечер, ще бъдат изместени от първото място и така ще отидат на баражна битка срещу далеч по-силния тим на Черно море.

Двубоят във Враца предложи две изцяло противоположни полувремена. През първото Арда имаше пълна доминация, но пропусна куп голови положения. През второто Ботев пък бе пълен господар на терена, ала стигна само до две греди. Така селекцията на Тони Здравков загря подобаващо за предстоящите сблъсъци с Царско село и Дунав за оставане във футболния ни елит.

Етър взе нужната победа срещу Витоша

Тонислав Йорданов вкара гола след грешка на Николай Кръстев

С оглед позитивния резултат от последния си двубой, футболистите на Арда стартираха една идея по-уверено срещата във Враца. Първата опасна атака за "сините" се разви по фланга и продължи с отличен пас за намиращия се около дъгата Светослав Ковачев. Талантът не се поколеба да отправи изстрел, който за негова жалост срещна тялото на Деян Иванов.

Снимка 486605

Домакините можеха да се вкарат в огромни бели с настъпването на 13-ата минута. Чавдар Ивайлов бе пресиран от Емил Мартинов и панически върна назад за свой колега. Бившият младежки национал обаче с ужас видя как пасът му отива право в краката на Спас Делев. Звездата на Арда имаше прекалено малък ъгъл за стрелба и само това го раздели от попадението.

"Зелените" демонстрираха качествата си в 24-ата минута. Доминик Янков пусна перфектен пас зад гърба на Леони за Дани Генов. Стражът на Арда - Месут Юсуф излезе неразчетено, за да коригира неточността, но бе елегантно задминат от "деветката" на Ботев. Звездата обаче нямаше необходимата локация за стрелба и опита да подаде за намиращия се на дузпата Домовчийски. Тук вече защитата на Арда свърши своята работа.

Ботев (Враца) - Арда 0:0 (Развой на срещата по минути)

Три греди белязаха мача

Селекцията на Ники Киров достигна до опасна ситуация в 29-ата. Светослав Ковачев с голямо самочувствие размина двама футболисти на Ботев (Враца). Деян Иванов от домакините с доста мъки изчисти от краката му, но кълбото стигна до Спас Делев. Нисичкият нападател моментално шутира, ала след намеса на Костов, топката се отклони само в дясната греда.

Снимка 486604

Вратарят на Ботев - Красимир Костов спомогна за това резултатът все още да е 0:0 в 37-ата минута. Александър Георгиев направи отлично двойно подаване с Делев, след което заложи на изстрел с по-слабия си десен крак. Това бе и добрата новина за домакинския страж, който акробатично се намеси и изби.

От Арда продължиха да се възползват от лукса да пропиляват 100-процентови голови положения. Поредното такова дойде в 40-ата минута, когато Делев стреля силно от фаул, принуждавайки Костов да не се намеси по най-добрия начин. Шанс за добавка се откри пред Милен Стоев. Централният бранител обаче направи по-трудното и от метър стреля високо над напречната греда.

На полувремето Антони Здравков се наложи да направи две принудителни смени в Ботев. Валери Домовчийски и Илия Миланов не се намираха в достатъчно добра физическа форма, за да издържат цялата среща. Поради този факт местата им бяха заети от Атанас Зехиров и Петър Атанасов.

Снимка 486601

Определено паузата бе подействала благотворно на ботевистите. Доминик Янков загатна за сериозната си класа в 48-ата минута, когато на малък периметър финтира с едно движение трима от редиците на Арда. Последва и негов изстрел в близкия ъгъл на "сините", но Месут Юсуф блесна с решителна намеса.

Резултатът при гредите беше изравнен в 49-ата. Н'Диайе скочи най-високо при корнер и пред погледа на Юсуф успя да играе с глава. За жалост на африканеца, топката се отби в страничния стълб на къраджалии и излезе в аут.

Снимка 486600

Липсата на късмет отново бе основополагаща за това Ботев да не води в резултата. В 71-ата минута Генов преодоля съперник и подаде на дузпата за Петър Атанасов. Резервата не стреля много силно, кълбото се отби в рамото на вратаря Юсуф, срещна страничната греда, а след това най-сетне бе уловено от слисания страж на кърджалии.

Черно море се саморазправи с Царско село в полите на Витоша

Гостите показаха как се играе за рождения ден на своя треньор

Малко след като се появи в игра, резервата Ахмед Осман можеше да даде головата радост за Арда. Футболистът с №10 получи достатъчно пространство, след което шутира технично към далечния ъгъл. Костов се протегна максимално, но не се наложи неговата намеса, тъй като топката премина на сантиметри от дясната му греда.

Снимка 486598

До края двата тима така и не стигнаха до попадение. Оттук насетне гореспоменатите селекции започват да мислят за коренно различните си цели до финала на шампионата.