Крайно неточен изстрел на Ангел Лясков, който не затрудни по никакъв начин Месут Юсуф.

Малко след като се появи в игра, резервата Ахмед Осман можеше да даде головата радост за Арда. Футболистът с №10 получи достатъчно пространство, след което шутира технично към далечния ъгъл. Костов се протегна максимално, но не се наложи неговата намеса, тъй като топката премина на сантиметри от дясната му греда.

Ерай Карадайъ напуска терена, а на негово място ще видим Ахмед Осман.

72′

Матеус Леони получава картон заради задържане на Даниел Генов.

71′

НОВА ГРЕДА ЗА БОТЕВ!!! Липсата на късмет отново бе основополагаща за това Ботев да не води в резултата. В 71-ата минута Генов преодоля съперник и подаде на дузпата за Петър Атанасов. Резервата не стреля много силно, кълбото се отби в рамото на вратаря Юсуф, срещна страничната греда, а след това най-сетне бе уловено от слисания страж на кърджалии.

70′

Крилото Том се появява в игра, като той ще замени Даниел Гаджев.

68′

Принудителна смяна и в редиците на Арда. Атанас Кръстев се появява на мястото на контузения Пламен Крумов.

58′
Снимка 486599

49′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ!! Резултатът при гредите беше изравнен в 49-ата. Н'Диайе скочи най-високо при корнер и пред погледа на Юсуф успя да играе с глава. За жалост на африканеца, топката се отби в страничния стълб на къраджалии и излезе в аут.

48′

ЯНКОВ! Определено паузата бе подействала благотворно на ботевистите. Доминик Янков загатна за сериозната си класа в 48-ата минута, когато на малък периметър финтира с едно движение трима от редиците на Арда. Последва и негов изстрел в близкия ъгъл на "сините", но Месут Юсуф блесна с решителна намеса.

47′

Официализиране и на втората смяна за Ботев.

46′

На полувремето Антони Здравков се наложи да направи две принудителни смени в Ботев. Валери Домовчийски и Илия Миланов не се намираха в достатъчно добра физическа форма, за да издържат цялата среща. Поради този факт местата им бяха заети от Атанас Зехиров и Петър Атанасов.

Снимка 486598

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

СТОЕВ! От Арда продължиха да се възползват от лукса да пропиляват 100-процентови голови положения. Поредното такова дойде в 40-ата минута, когато Делев стреля силно от фаул, принуждавайки Костов да не се намеси по най-добрия начин. Шанс за добавка се откри пред Милен Стоев. Централният бранител обаче направи по-трудното и от метър стреля високо над напречната греда.

37′

ГЕОРГИЕВ! Вратарят на Ботев - Красимир Костов спомогна за това резултатът все още да е 0:0 в 37-ата минута. Александър Георгиев направи отлично двойно подаване с Делев, след което заложи на изстрел с по-слабия си десен крак. Това бе и добрата новина за домакинския страж, който акробатично се намеси и изби.

34′

Проблеми за бранителя на Ботев - Илия Миланов, който се свлече на земята. По всичко изглежда, че изпитва болки в десния си глезен.

Снимка 486597

29′

ГРЕДА ЗА АРДА!! Селекцията на Ники Киров достигна до опасна ситуация в 29-ата. Светослав Ковачев с голямо самочувствие размина двама футболисти на Ботев (Враца). Деян Иванов от домакините с доста мъки изчисти от краката му, но кълбото стигна до Спас Делев. Нисичкият нападател моментално шутира, ала след намеса на Костов, топката се отклони само в дясната греда.

24′

"Зелените" демонстрираха качествата си в 24-ата минута. Доминик Янков пусна перфектен пас зад гърба на Леони за Дани Генов. Стражът на Арда - Месут Юсуф излезе неразчетено, за да коригира неточността, но бе елегантно задминат от "деветката" на Ботев. Звездата обаче нямаше необходимата локация за стрелба и опита да подаде за намиращия се на дузпата Домовчийски. Тук вече защитата на Арда свърши своята работа.

13′

ШАНС ЗА АРДА! Домакините можеха да се вкарат в огромни бели с настъпването на 13-ата минута. Чавдар Ивайлов бе пресиран от Емил Мартинов и панически върна назад за свой колега. Бившият младежки национал обаче с ужас видя как пасът му отива право в краката на Спас Делев. Звездата на Арда обаче имаше прекалено малък ъгъл за стрелба и само това го раздели от попадението.

Снимка 486596

11′

Първо официално предупреждение в мача. Доминик Янков направи ненужно нарушение, заради което получи картон.

5′

С оглед позитивния резултат от последния си двубой, футболистите на Арда стартираха една идея по-уверено срещата във Враца. Първата опасна атака за "сините" се разви по фланга и продължи с отличен пас за намиращия се около дъгата Светослав Ковачев. Талантът не се поколеба да отправи изстрел, който за негова жалост срещна тялото на Деян Иванов.

1′