Илиша Сам бе изведен на добра позиция, но изстрелът му мина встрани от вратата.

83′

Зехиров отстъпи мястото си на Васев.

82′

ГРЕДА! Петко Ганев цели гредата, след добро центриране от корнер на Петър Атанасов.

80′

Сидоел напуска, за да влезе Ховсепян.

75′

Ивайло Михайлов получава жълт картон.

72′

Валери Домовчийски ще замени Том.

68′

Нов пропуск на Петър Атанасов. Той получи пас от Ндиайе, пое топката и стреля, но право в обсега на Караджов.

67′

Илиас Хасани получи официално предупреждение за опасно влизане.

66′

Петър Атанасов се опита да се измъкне и да стреля, но бе в положение на засада.

63′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ! Петър Атанасов успя да се пребори за топката и отправи изстрел, който бе отразен от Караджов и избит в корнер. От последвалия ъглов удар, топката бе центрирана към Илия Миланов, който успя да насочи топката по перфектен начин, оставяйки Иван Караджов на мястото си. Резултатът става 3:1.

62′

Ивайло Михайлов ще замени Владислав Узунов.

61′

ПРОПУСК ЗА АРДА! Ковачев стигна пас и центрира на Румен Руменов, който отблизо не успя да преодолее Христо Митов, който изби топката в корнер.

59′

Георгиев отстъпи мястото си на Мартинс.

59′

Мартинов напуска, за да влезе Сам.

58′

Спас Делев центира от фаул, получи се разбъркване, но след това Сидоел извърши нарушение.

55′

Добра възможност имаха играчите на Ботев, след като Генов успя да навлезе в наказателното поле и подаде към Петър Атанасов, но той не успя да отправи удар.

52′

Жълт картон за Матеус Леони

45′

Старт на второто полувреме.

45′

Край на първата част. Ботев води с 2:1 над Арда на почивката.

39′

Жълт картон за Гаич.

36′

ГРЕДА! Спас Делев изпълни по фантастичен начин пряк свободен удар, попадение обаче няма, тъй като ударът се спря в дясната греда на Митов.

26′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ (ВР)! Домакините си връщат преднината. Том центрира от фаул, топката се отклони в Ндиайе и попадна на крака на Петко Ганев, който от близко разстояние разстреля Иван Караджов. Повторенията обаче показват, че Ганев е бил в положение на засада.

24′

Центриране на Том от фаул прати топката на главата на Генов, който отклони кълбото към вратата, но Илиас Хасани успя да изчисти в корнер. От него не излезе нищо по-опасно.

20′

Моментално след гола, Ботев можеше да излезе отново напред в резултата, но Даниел Генов пропиля добра възможност за врачани, след като изстрелът му мина много близо до лявата греда на Караджов.

19′

ГООООЛ ЗА АРДА! Емил Мартинов направи невероятен пас през центъра, който стигна до Светослав Ковачев, който се освободи от защитник на врачани и успя да промуши топката през краката на Митов. 1:1!

15′

Домакините направиха хубава атака. Пас на Узунов стигна до Ангел Лясков, след като Стойчо Атанасов се подхлъзна и оголи зоната си. Лясков стигна до наказателното поле и центрира на Том, който бе непокрит, но не успя да насочи топката във вратата, пропилявайки добра възможност за удвояване на резултата.

12′

Спас Делев изпълни ъглов удар, който обаче бе насочен директно във вратата, търсейки изненадата. Христо Митов обаче внимаваше и боксира.

11′

Том успя да открадне топката и да организира контраатака за Ботев. Той подаде към Владислав Узунов, който от границата на наказателното поле не успя да нацели добре топката и тя излезе в аут.

3′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! Том центрира от корнер, където на далечната греда футболист на врачани върна кълбото към Ндиайе, който от 3-4 метра успя да порази Иван Караджов.

1′

Начало на срещата.

1. Христо Митов (к) 1. Иван Караджов (к)
7. Чавдар Ивайлов 45. Илиша Сам

Отборите на Ботев (Враца) и Арда (Кърджали) излизат един срещу друг в мач от 22-ия кръг на Първа лига днес. Срещата е от 12:00ч. на стадион "Христо Ботев) във Враца.

И двата отбора започнаха пролетния полусезон със загуби - врачани бяха разбити от Лудогорец с 0:6 в Разград, докато Арда допусна поражение от Славия в Пловдив. Това ще мотивира допълнително и двата тима, които ще искат да се върнат на победния път.

Антони Здравков: Всички отбори, освен Лудогорец и Левски, са от нашата черга

"Грешките ни през второто полувреме са необясними за нас"

"Зелените" се намират в неприятна серия от 9 мача, в които те не са записали нито една победа. Красимир Костов и Даниел Гаджев пропускат срещата заради контузия и наказание. Ивайло Михайлов се завръща в редиците след изтърпяна санкция.

В лагера на Арда под въпрос до последния момент ще остане Радослав Василев, а Михаил Александров и Атанас Кръстев са извън сметките заради травми. В последните десет кръга в елита, Арда записа само две победи, като са в серия от 3 поредни ремита и поражение. Кърджалийският тим обаче се представя много добре като гост, като до този момент има само три загуби и то от тимовете на Лудогорец, Левски и ЦСКА.