Ботев (Пловдив) спечели домакинството си на Пирин (Благоевград) в мача между двата тима от 19-ия кръг в Първа лига.

"Канарчетата" се наложиха с 3:2, с попадения на Неделев, Косоко и Пауло.

За гостите точен беше Костов, разписал се на два пъти.

Три от четирите гола бяха реализирани още преди да е изтекла 30-ата минута от сблъсъка.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Ботев (Пд) - Пирин

Как ще завърши годината за "канарите"?

Резултатите на Ботев в последно време не впечатляваха, а загубата с 0:4 от Нефохимик разочарова и най-верните им привърженици.

Затова футболистите бяха обещали да завършат годината със стил, като победят Пирин. Така и стана.

В Ботев срещат сериозни затруднения с финансирането и ще се разделят с доста играчи по икономически, а не спортно-технически причини в съвсем кратък период от време.

Треньорът Николай Киров отново пусна на терена куп юноши на мястото на отстранените играчи, но това не повлия негативно върху представянето на тима.

Специалистът заложи на нападателния дует Тодор Неделев - Жоао Пауло и не сбърка.

Именно двамата състезатели бяха и най-дейните на терена, като още в 20-ата минута Пауло бе съборен в наказателното поле, а Неделев превърна отсъдената дузпа в попадение за 1:0.

Между 25-ата и 28-ата минута двете единайсеторки си размениха по още едно попадение.

Първо Станислав Костов върна гостите в срещата с попадение за 1:1, но малко след това Косоко се възползва от грешка в отбраната на съперника и вкара за 2:1.

Мачът бе и тест за феновете, които трябваше да покажат с присъствието или отсъствието си дали бойкотират отбора или не.

Те бяха на трибуните, а през вторите 45 минути видяха и още един гол в полза на своите любимци.

Негов автор стана може би най-добрият футболист на терена - Жоао Пауло, който се разписа за 3:1, успокоявайки съотборниците и спортно-техническото ръководство на състава си.

3:2 направи Костов, в даденото от рефера продължение.

Снимка 268408

Това беше и крайният резултат в сблъсъка и по този начин Ботев финишира година с доста важна за състава победа. За Пирин поражението беше под номер 10 през сезона, оставяйки тима на 11-ата позиция във временното класиране.