Нито едно голово положение през второто полувреме до момента.

45+10′

Прожекторът в Коматево отново загасна...

Срещата е под въпрос?

45+9′

Първото полувреме не предложи кой знае какво на феновете по трибуните в Коматево. Продукцията, изнесена от двете единайсеторки, бе далеч от понятията "вълнуваща" и "напрегната", като чистите голови положения пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка.

Все пак, в чисто футболно отношение, домакините разполагаха с лек превес в представянето си на терена, докато гостите по-скоро изчакваха възможност на контраатака.

С пропуски пред вратата на съперника се отчетоха Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов. Най-дейни в редиците на пловдивчани пък бяха Фелипе Бризола и Фернандо Виана, като последният не спираше да захранва съотборниците си в предни позиции с прострелни центрирания.

В нито един от открилите се шансове за отбелязване на гол не се стигна до промяна в резултата.

Десетина минути преди почивката почти половината от игрището потъна в тъмнина, след като част от осветлението на терена угасна. Играта се забави, а реферът бе на път да прекрати мача, след като се допита до двата щаба. Точно когато всички се канеха да се приберат в съблекалните преждевременно обаче, прожекторите светнаха и полувремето се доигра.

Дори и след осемте минути продължение обаче до отбелязване на гол така и не се стигна, а Здравко Илиев остави гостите с човек по-малко, получавайки втори жълт картон за удар в лицето на Ндонгала.

45+8′

Почивка.

45+5′

Осем са добавените към първото полувреме минути.

45+3′

Втори жълт картон за Здравко Илиев, след удар в главата на Ндонгала.

Гостите остават с човек по-малко на терена.

44′

Играта е подновена.

Ще има солидно добавено време, но важното е, че осветлението на "Коматево" отново работи.

36′

Представители на двата щаба са привикани от главния съдия.

Ще бъде ли прекратен двубоят?

35′

Арбитърът взима решение срещата да продължи, въпреки частичното "затъмнение" на игрището.

По всяка вероятност тази неизправност ще бъде коригирана на почивката.

34′

Първо официално предупреждение в срещата.

Получава го Здравко Илиев.

30′

Единият от прожекторите на стадиона загасна.

Част от терена остава не особено добре осветена.

Какво решение ще вземе главният съдия?

27′

Спасяване на Аргилашки!

Тодор Неделев се озова в добра голова позиция и шутира незабавно, но и неуспешно.

25′

Юсеин шутира!

Късмет за гостите, като кълбото се отбива в бранител и излиза в корнер.

24′

Силен изстрел на Домовчийски!

Топката преминава на около 50 сантиметра от очертанията на вратата.

Единствената опасност пред Чворович, до момента.

18′

Скоростна контра за Ботев (Пловдив)!

Завършващото подаване на Ндонгала обаче разочарова!

15′

Силеш шут на Серкан Юсеин!

Резултатът се запазва непроменен.

14′

Нов опит на Виана да подава в пеналта.

Този път Балтанов не успява да се разпише.

11′

Виана подава към Неделев, той продължава топката към Ндонгала.

Центрирането в наказателното поле обаче не намира футболист на Ботев (Пловдив).

8′

Засада на Андонов.

4′

Разбъркване в полето на Верея!

Стига се и до изстрел, но след рикошет топката все пак е избита в предни позиции.

3′

Тодор Неделев стреля от средна дистанция.

Безуспешно.

Напрежението пред вратата на гостите обаче се запазва.

1′

93. Густаво Афонсо

Отборите на Ботев (Пловдив) и Верея ще закрият 12-я кръг в Първа лига в директен спор за 4-ото място в елита.

Двубоят е днес от 20:00 часа и ще се играе в "Коматево".

Старозагорци са в Топ 4, но "канарчетата" са на 5-ата позиция с точно три точки по-малко и още днес могат да изпреварят своя опонент в класирането.

Белия залага на изпитаните бойци и срещу Верея

Групата на Ботев (Пд) за мача срещу Верея

Тимът на Николай Киров е в серия от 3 поредни победи, но съставът на Ботев не се справя така добре в сблъсъците с Верея до този момент - от 4 изиграни срещи, "канарчетата" имат само една победа, докато останалите 3 са на сметката на днешния им гост.

Ситуацията в Стара Загора също е доста положителна. Въпреки финансовите проблеми, футболистите на Илиан Илиев се представят повече от добре и са само на 4 точки разлика от 3-я Левски.

За днешния двубой обаче, треньорът има доста кадрови проблеми - Осман Балде, Еркебулан Нургалиев, Костадин Слаев, Илия Йорданов и Иво Иванов са контузени и наставникът няма да може да разчита на тях.

За щастие на Киров, в Ботев няма такива проблеми.

Илиан Илиев: Футболистите показаха характер

Илиан Илиев: Време е собственикът да поеме отговорност (ВИДЕО)