Ботев (Пловдив) успя да се спаси от изпадане в "Б" група, след като завърши наравно 0:0 в домакинския си мач срещу прекия конкурент за спасение Пирин 1922 в последния 30-и кръг на "А" група.

Гостите се нуждаеха единствено от победа, за да запазят мястото си в елита на българския футбол, но не успяха и по този начин се разделиха с "А" група, присъединявайки се към другия изпадащ - Нафтекс.

Първата чиста голова възможност се откри за домакините в 11-ата минута, когато Георги Какалов проби отдясно и пусна пас успоредно на голлинията към съименика си Андонов, но последният не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 25-ата минута "канарчетата" останаха с човек по-малко на терена, след като защитникът на Ботев Васил Василев събори на границата на наказателното поле нападател на гостите, който се откъсна сам срещу Арсов.

Пет минути преди края на първото полувреме нападателят на Пирин 1922 Павлин Тодоров, който замени в 21-ата минута контузилия се Атанас Николов, пропусна да отбележи от чисто положение пред вратата на пловдивчани - Антон Бачев премина през двама защитници на Ботев отдясно и пусна към Тодоров, който, останал на метър пред полупразната врата, нанесе анемичен удар, който бе избит от Лилчо Арсов.

Домакините отговориха със страховит удар на Тимонов, който отправи много силен и точен удар без подготовка, който разтресе напречната греда на гостите.

Вторите 45 минути започнаха с натиск на Ботев, като в разстояние на седем минути "жълто-черните" пропуснаха три чисти голови положения.

В 74-ата минута двата тима останаха с по 10 души, след като Георгиев се самоконтузи, а наставникът на гостите Петър Михтарски бе изчерпил правото си на смени.

След още три минути играчите на Пирин 1922 останаха с 9 души на терена, след като нападателят на "зелените" Павлин Тодоров получи директен червен картон за фаул без топка.

До края на срещата домакините успяха да устискат устройващото ги равенство, с което успяха да запазят мястото си в елита.

В друга среща от последния кръг на "А" група ЦСКА победи при гостуването си на Вихрен в Сандански, след голове на Методи Стойнев за домакините и Тунчев, Фуртадо и Гъргоров за "армейците".

Попадението на Фуртадо бе 16-о за младия португалец в първенството и заедно с Миливое Новакович от Литекс ще разделят голмайсторския приз на групата на майсторите.

Червен картон получи звездата на "червените" Велизар Димитров, което го вади от участие в срещата за Суперкупата на България срещу Левски през август.

Славия надигра Берое с 4:2, Марек победи Локомотив (Пловдив) с 3:1, а Беласица победи младежката формация на шампиона Левски с 2:1.

През следващия сезон в "А" група ще играят шампионите на Източната и Западната "Б" група Спартак (Варна) и Рилски спортист (Самоков), а заелите втори места Марица (Пловдив) и Конелиано ще играят бараж за влизане в елита на 7 юни.