Ботев (Пловдив) постигна втора победа в шампионата, надделявайки над Витоша (Бистрица) с 2:1. Бистричани остават без точка след седем изиграни кръга.

През първото полувреме и двата отбора бяха доста активни въпреки високата температура в Пловдив. Все пак първи до гола стигнаха пловдивчани. В 22-ата минута Марко Перван откри резултата. Десет минути по-късно обаче Витоша изравни чрез Илия Димитров. В 60-ата минута с втория си гол Марко Перван оформи крайното 2:1.

Мачът започна вихрено за Витоша. В третата минута Гъргоров подаде към Атанас Кабов, но топката му бе отнета. Минута след това Запро Динев стреля силно от границата на наказателното поле, но Аргилашки изби.

В 12-ата минута многоходова комбинация завърши с изстрел на Фернандо Виана, който обаче не беше достатъчно силен и Василев улови топката без проблем.

Десет минути след това резултатът бе открит Слави Шопов центрира от статично положение и Марко Перван отбеляза първия гол в мача, след като бе оставен непокрит.

В 28-ата минута Лъчезар Балтанов подаде ефектно със задна ножица към Фернандо Виана, който обаче на метри от вратата не успя да насочи добре топката.

Пет минути по-късно Витоша изравни. Кристиан Димитров и Димитър Пиргов не успяха да противодействат на Илия Димитров, който засече топката с глава след центриране на Ваньо Иванов.

Ботев (Пловдив) - Витоша (Бистрица) 2:1, втори гол на Перван

Тодор Неделев пропуска двубоя

През втората част Ботев (Пд) пое инициативата в двубоя. Марко Перван бе замесен в две опасности пред вратата на Василев. В 57-ата Перван центрира към Радослав Терзиев, но той не успя да насочи добре топката. Минута след това самият Перван нацели страничната греда на вратата, пазена от Християн Василев.

Няколко минути след това Перван все пак изведе Ботев напред в резултата. Хърватинът порази вратата на Христиан Василев със страхотен удар от дистанция.

В 62-ата минута Атанас Кабов напредна през центъра на терена и стреля от около 25 метра, но уцели горната греда на вратата, пазена от Аргилашки.