След малко повече от година отсъствие, Славия се завърна у дома, но празникът на "белите" бе помрачен от Ботев (Пловдив), който си тръгва с трите точки от София, след един зрелищен мач, изпълнен с много футболни достойнства. Пет гола зарадваха феновете на стадиона в Овча Купел. За тяхно съжаление обаче, три бяха в тяхната врата. Фернандо Виана на два пъти се разписа, а Балтанов отбеляза третото попадение за "канарчетата". За столичани точни бяха Влади Узунов и Иван Минчев.

Снимка 305154

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

Славия - Ботев (Развой на срещата по минути)

"Белите" се завръщат в своя дом в Овча Купел

През първата част на мача станахме свидетели на една доста равностойна битка, но по-голяма част от атаките бяха на сметката на Славия, въпреки че "белите" завършиха полувремето като догонващи в резултата.

Още в 5-ата минута Иван Минчев блесна с впечатляващо изпълнение. Нисичкият футболист на славистите се възползва от това, че остана непокрит и отправи силен удар от границата на наказателното поле със силния си ляв крак, но топката премина встрани от вратата. След само 6 минути, Ивайло Димитров също опита да притесни защитата на "канарчетата", но бранителите на Ботев осуетиха устрема му.

Тринадесетата минута се оказа фатална за тима на Загорчич, след като Фернандо Виана остана сам срещу вратаря и не се поколеба да изпрати коженото кълбо в мрежата на Георги Петков. Голяма заслуга за попадението имаше и Панов, който постави по чудесен начин топката в краката на нападателя.

В 19-ата минута отново Минчев демонстрира брилянтен поглед върху играта. Той пусна пас в коридор към Йомов, който подаде към включващия се в атака Узунов, но ударът на Влади бе доста неточен. През следващите минути "белите" опитаха дълбока преса в полето на своя съперник - опасно фалцово центриране на Велев притесни защитата на Ботев, но съотборниците му не успяха да достигнат до нищо интересно пред вратата на Кайзер. Теодорис също изпъкна след чудесен пас към Йомов, но ударът на офанзивния играч премина над напречната греда.

В 40-ата минута Фернандо Виана удвои резултата за Ботев, след като остана сам срещу вратаря и не сгреши, а това бе втората атака на "жълто-черните" за първите 45 минути.

Само 180 секунди бяха изминали от попадението на "канарчетата", когато Влади Узунов върна "белите" в мача след гол-шедьовър. Това изпълнение определено ще попадне в класацията за най-красиви голове през сезона. Халфът отправи далечно изпълнение, след което не остави никакви шансове на Кайзер.

След подновяването на играта, първата атака отново бе записана на сметката на домакините. Иван Минчев отправи фалцово центриране със силния си ляв крак, но нямаше негов съотборник добре позициониран в наказателното поле на Ботев, а и топката смени траекторията си в последния момент. Много опасен е футболистът на "белите" при тези статични положения.

Логично в 58-ата минута пресата на Славия даде резултат и най-активният играч на терена - Иван Минчев направи частичен обрат, след като отбеляза за 2:2! Футболистът на "белите" разстреля Кайзер с мощен шут.

В 74-ата минута дойде най-чистото голове положение за Ботев за второто полувреме. Цветомир Панов остана сам срещу вратаря отдясно, но мощният му шут само разтресе гредата.

Само 4 минути по-късно, "канарчетата" достигнаха до пълен обрат, след като капитанът Балтанов се разписа с глава за 3:2.

До края на редовните 90 минути Славия даде всичко от себе си, за да достигне до така търсенето изравнително попадение, но щастието не се усмихна на тима, воден от Златомир Загорчич и Ботев записа първа победа за новия сезон в Първа лига, след като в първия кръг изненадващо загуби с 0:1 от Пирин.