Ботев е Господарят на Пловдив поне до следващото дерби с Локомотив. "Канарчетата" надвиха "смърфовете" с 2:0 на Коматево. Двубоят бе от първия кръг на новото първенство.

Точни за "жълто-черните" бяха Тодор Неделев (9) и Атанас Илиев (56). Тимът на Ферарио Спасов изигра много силен мач и напълно обезличи високолетящия си съперник.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив), на живо

Ботев (Пд) - Локо (Пд) 2:0, гол на Атанас Илиев

Дерби №111 между Ботев и Локомотив

Срещата започна с отлична възможност за Ботев. Защитникът нанесе удар с глава след центриране на Неделев, но Луков се справи.

В 9-ата минута "канарчетата" поведоха. Атанас Илиев намери Неделев отляво в наказателното поле. Халфът стреля силно и не остави шансове на вратаря за 1:0.

Снимка 491556

Първият точен удар на "смърфовете" бе в 25-ата минута, но Томашевич не затрудни Янко Георгиев.

В 33-ата минута Антонио Вутов стреля неточно по посока на вратата на Локомотив. В ответната атака Димитър Илиев можеше да застраши мрежата на Янко Георгиев, но Станислав Работов блокира капитана на гостите.

В началото на второто полувреме вратарят на домакините не се намеси добре след центриране. Топката стигна до Карагарен, но стражът спаси удара на крилото.

Снимка 491555

55-ата минута Неделев изведе Атанас Илиев по отличен начин срещу Луков, но вратарят изби с крака последвалия удар. След корнера нападателят не сбърка. Илиев се извиси и с глава прати топката в далечния на вратаря ъгъл.

"Смърфовете" получиха добра възможност в 82-ата минута да върнат едно попадение. Георги Минчев изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но топката срещна главата на Еспиноса и излезе в корнер.

Снимка 491554

Три минути по-късно Диниш Алмейда също стреля от пряк свободен удар. Георгиев не се намеси убедително, но Бандаловски успя да блокира Масоеро.