Ботев (Пд) победи госта си Ботев (Вр) в ранния двубой от програмата за деня в efbet Лига.

Домакините се наложиха с 2:0. Точни в тяхна полза бяха Атанас Илиев и Димитър Тонев.

Двата тима бяха в серия от два мача без успех, което означаваше, че трите точки на Коматево са тяхна приоритетна цел. Задача, с която "канарчетата" се справиха изключително добре.

Домакините са в сериозна финансова криза, която се отразява и на представянето на отбора от началото на сезона. Днес обаче играчите показаха сърце и дух и стигнаха до победата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пд) - Ботев (Вр) 2:0, голове на Илиев и Тонев!

Съперниците са в серия от два мача без успех

Първото полувреме предложи по няколко добри положения и пред двете врати.

В началото на срещата изненадващо гостите изглеждаха като по-активния от двата тима на терена.

Първата по-добра ситуация за откриване на резултата се откри пред Ненов, който се озова в отлична позиция за отправяне на изстрел, но не намери очертанията на вратата.

Последва възможност и за Генов, който бе изведен по чудесен начин, освободи се от опеката на защитниците пред себе си, но не успя да засече топката и се размина с нейното движение.

Минути след това имаше и центриране на отсрещния край от терена, където обаче в последния момент Илиев направи крачка повече и остана зад кълбото, което бе насочено точно към него. При добавката нападателят все пак успя да отправи изстрел, но отново целта остана непоразена.

Самостоятелен пробив на младия Тонев приключи с мощен негов изстрел, но този път Костов изби в корнер, малко след средата на първото полувреме.

В края на откриващите 45 минути отново Ненов, а след това и Генов, по подобие на старта на срещата, получиха по една възможност, но не се възползваха и резултатът се запази непроменен.

В 56-ата минута резултатът бе открит. Центриране на Шоколаров отдясно на първо време бе спасено от Костов, който обаче самостоятелно засили топката в краката на Илиев, тя се отби и влетя неспасяемо в мрежата.

Десет минути след това бе сложена точка на интригата.

Именякът Тонев напредна по лявото крило, премина покрай четирима бранители на съперника и стреля мощно точно под гредата за 2:0, разочаровайки за пореден път иначе записалия добра среща, до този момент, Костов.

Младият страж пък нахока сериозно защитниците пред себе си, но така или иначе изоставането на тима му бе факт.

Последваха два опита на лидера на пловдивчани Тодор Неделев да порази целта.

При първия той бе доста близо до това, но изстрелът му от средна дистанция премина покрай вратата.

АЕЛ (Ларнака) също се интересува от Тодор Неделев

Още един чуждестранен вариант за плеймейкъра

Нова промяна в резултата нямаше и с успеха си домакините временно се отдалечават от зоната със застрашените от изпадане отбори, събирайки 12 точки, колкото има и днешният им опонент.