Обертан очаквано е най-дейният състезател на гостите.

Почти всеки втори пас преминава през него, преди да бъде продължен към крайната цел.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме домакините опитваха всячески да затруднят съперника си, като използваха чести пробиви по фланговете, редувайки ги с такива през центъра на "синята" защита.

Натискът на Ботев беше повсеместен в откриващата част от двубоя, като изглеждаше, че Левски доброволно е приел играта в собствената си половина.

След два сериозни пропуска на Ндонгала и домакините се оказаха принудени да се отдръпнат назад, тъй като опонентът им на свой ред взе инициативата.

Столичани бяха по-успешни от опонента си, като още при първия си удар в очертанията на вратата излязоха напред в резултата. Автор на откриващия гол за софиянци стана Давид Яблонски, получи чудесен пас от Габриел Обертан.

Ботев се опита да изравни резултата, но до почивката късметът така и не се усмихна на състезателите на тима.

45′

Почивка.

42′

Центриране към Мапуку, който стреля с глава!

Топката минава на сантиметри от целта.

40′

Милош Цветкович стреля!

Иван Чворович спасява.

36′

Футболистите на гостите отново се отдръпнаха в задни позиции.

Дали пък Роси не подготвя нов тактически удар, с който да предреши всичко в срещата?

30′

Нова порция нарушения и в двете половини от терена.

Не особено атрактивен за наблюдаване двубой.

26′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Асистенция на Обертан и попадение на Яблонски!

0:1!!!

25′

Играта се накъса.

Множество нарушения по цялата дължина на терена.

22′

Мапуку получава топката в пеналта на Ботев и стреля!

Гол няма.

18′

Далечен изстрел на Тодор Неделев!

Топката минава встрани от целта.

17′

Поредица центрирания в полето на гостите.

Без точен завършващ удар.

14′

Изстрел на Ндонгала!

Вратарят на Левски спасява.

9′

Малко по малко гостите изравниха играта и на свой ред се опитват да организират нещо интересно в половината на съперника.

Без 100%-ви ситуации в двете наказателни полета за момента.

6′

Масиран натиск на домакините.

Левски за момента се брани, "сините" не бързат с действията си в предни позиции.

4′

Ндонгала стреля от малък ъгъл.

Гол не пада. Съотборниците на състезателя на Ботев не са доволни от взетото от него решение.

2′

Първи ъглов удар за Ботев (Пд), още в самото начало на срещата.

1′

11. Тони Тасев 9. Серджиу Буш

Отборите на Ботев (Пд) и Левски се изправят един срещу друг в най-интересния двубой от неделната програма в Първа лига.

Левски не е допускал гол вече цели 421 игрови минути, а амбициите на "сините" са свързани със спечелването на шампионската титла. Успехът днес е много важен за отбора на Делио Роси, тъй като ще задържи столичани близо до лидерите ЦСКА и Лудогорец.

Големият отсъстващ днес за гостите ще бъде капитанът Божидар Митрев, който получи червен картон срещу Лудогорец. С травма в прасеца е Роман Прохазка, който обаче ще стисне зъби и ще се появи на терена в Коматево.

Делио Роси определи групата за мача с Ботев (Пд)

Вижте избраниците на италианеца

В групата за мача отново попаднаха новите попълнения Холмар Ейлофсон и Антони Белмонт, като френският халф може да запише и първи игрови минути тази вечер. Сред избраните от Делио Роси за този сблъсък попада и младият страж Димитър Шейтанов.

Напрежението в лагера на Ботев отново е налице. Феновете губят търпение и притискат ръководството за бързо решение на проблемите със стадиона, което вещае трусове.

Балансът на пловдивчани у дома срещу "сините" е позитивен и те ще се опитат да го продължат като в същото време сложат край на серията си четири мача без победа в първенството. Нова загуба ще отдалечи Ботев от първата шестица, което едва ли би се приело добре.

Отново замириса на футбол на "Герена"

Имаше плам в очите на публиката

От групата на домакините за дербито отпадна Стивън Петков, който така и не можа да се възстанови от контузията си. Мачът пропуска и Яя Меледже, който пък бе пред трансфер в тим от Израел, но сделката се провали в последните минути.

Главен съдия на срещата е Волен Чинков от София, с помощници Иво Колев и Мартин Ангелов. Събитията зад двете врати ще следят асистент арбитрите Никола Колев и Ангел Баялцалиев. Делегат на БФС е Иван Кюркчиев, а съдийски наблюдател ще бъде Георги Виделов.