Ботев (Пд) е големият победител в Битката за Тракия след бой над Берое!

Директен червен картон за Меска, който налетя на бой на Йордан Минев и Серкан Юсеин

79′

Кристиан Добрев влиза на мястото на Густаво Афонсо

77′

ГООООЛ! Антонио Вутов покачва на 4:1! Бившият футболист на Левски реализира второто си попадение в днешния двубой, след като бе изпуснат от защитата на заралии и лесно преодоля Перниш с прехвърлящ удар.

66′

Васил Шопов отстъпва мястото си на Лъчезар Балтанов

65′

Алфредо Мартинс заменя Мартин Райнов

56′

ГОООЛ! Густаво Афонсо бележи за 3:1! Серкан Юсеин успя да се пребори за топката с Цветков на границата на наказателното поле и веднага пусна пас към връхлитащия към пеналта Афонсо, който се разписа в опразнената мрежа.

55′

ПРОПУСК! Тодор Неделев комбинира с включващия се в атаката Антонио Вутов, който с последни сили успя да изпревари Перниш, но не бе достатъчно точен в удара си и тя излезе в аут.

55′

Жълт картон за Мартин Райнов

46′

На почивката Иван Минчев заменя Рубен Бригидо

46′

Тодор Неделев изведе Васил Шопов на чудесна стрелкова позиция, но топката бе блокирана от Хаджиев и излезе в корнер.

45′

Начало на втората част!

45+1′

Край на първото полувреме.

44′

Жълт картон за Бандаловски.

42′

Официално предупреждение за Афонсо.

35′

Гол номер 11 за Мартин Камбуров през сезона.

В добра форма е опитният нападател на Берое.

Снимка 391376

Източник: "Дарик"

34′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Мартин Камбуров бележи на празна врата, след продължително разбъркване в полето на Кайзер.

32′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Серкан Юсеин асистира на Антонио Вутов, който от близка дистанция покачва преднината на тима си!

30′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Кристиан Димитров дава предимство на домакините!

Неделев изпълни свободен удар, подаде към Афонсо, който центрира за Димитров и резултатът беше открит!

По-скоро заслужено предимство за "канарчетата".

25′

Перейра - Бригидо е сред най-любопитните персонални сблъсъци на терена.

За момента първият от двамата футболисти го печели, като изпроси картон на съперника си, а вече в три отделни случая му отнема и топката.

20′

Футболистите на домакините често разиграват топката в близост до наказателното си поле.

Хазартни действия на пловдивчани.

Връщанията към Кайзер също не са чужди на "канарчетата".

18′

Засада на Вутов.

Първа такава за домакините в мача.

16′

Едва 16-а минута, а Минев и Меска вече делят нещо...

Двамата се сдърпаха, но главният съдия потушава страстите.

Без нови официални предупреждения в мача.

12′

Принудителна смяна в редиците на Берое.

Ангелов е заменен от Гаджев.

12′

Първи жълт картон.

Той е за Бригидо.

11′

Изстрел на Меска!

Кайзер спасява.

Топката е избита в ъглов удар.

Възможност за Берое.

9′

Борба за надмощие в средата на терена - това е, което виждат феновете в "Коматево" до момента.

Предпазливо начало на Битката за Тракия.

7′

Ангелов продължава участието си в срещата.

На този етап няма да бъде заменян.

5′

Георги Ангелов пада на земята и остава да лежи, след съприкосновение със съперников състезател.

Дали пък състезателят на гостите няма да бъде заменен принудително, на доста ранен етап от мача?

4′

Лъчезар Балтанов и Стивън Петков със сигурност биха били от полза за "канарчетата" в толкова важна среща.

Двамата не са на терена в началото на мача.

Преговорите между Стивън Петков и Ботев (Пловдив) зациклиха

Двете страни имат разминавания около новия договор

3′

Бурно освиркван от феновете на домакините е Мартин Камбуров.

Очаква се подобна реакция от запалянковците при всяко отиграване на нападателя.

2′

Приятно време за игра в Пловдив.

Двата тима изглеждат мотивирани за резултатна среща, като се втурват в атака още от самото начало на двубоя.

1′

28 Филип Станимиров Филипов 73 Иван Стоилов Минчев

Ботев (Пловдив) приема Берое днес, от 15:00 часа, на базата в Коматево. Това ще бъде 101-ото издание на Битката за Тракия.

Двата тима влизат в сблъсъка като съседи в класирането. Берое е четвърти с 30 точки, а Ботев има 26 и е позиция по-надолу.

Това прави срещата особено интересна, тъй като и двата тима се борят за заветната позиция.

Сблъсъкът има вече 60-годишна история на ниво елит и винаги е бил един от най-интересните мачове в шампионата.

Гостите няма да могат да разчитат на крилото Вандерсон, който получи разтежение на последната тренировка и не попадна в групата на треньора Александър Томаш.

Аут е трайно контузеният Ерол Алкан, с което кадровите проблеми пред Томаш се изчерпват.

Снимка 385008

Наставникът на Ботев Николай Киров няма да прави промени в състава спрямо 11-те от гостуването на Етър.