Ботев постигна впечатляващ успех в най-тихото пловдивско дерби, играно някога в историята. Пред празните трибуни на спортния комплекс в Коматево, "жълто-черните" се наложиха с 3:0 над Локомотив (Пд). Победата за селекцията на Николай Киров е заслужена, тъй като опонентът им не създаде почти нищо интересно пред вратата на Иван Чворович.

Огромна заслуга за триумфа днес имаше голямата звезда на домакините - Тодор Неделев, който първо подаде за попадението на Густаво Афонсо, а след това реализира и дузпа във вратата на градския съперник. Точка на спора пък сложи намиращият се в перфектна форма Дуде Ндонгала. Със спечелените три точки, Ботев задмина големия си враг и вече е на седмото място в Първа лига.

Снимка 314217

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

Поражението на Локо пък може да донесе още беди в и без това неспокойния лагер на "смърфовете". "Черно-белите" продължиха неприятната си статистика да нямат успех в шампионатен двубой на Коматево. Пловдивското Юве пък доигра днешното дерби с човек по-малко, тъй като 76-ата минута бе изгонен капитанът им Ванчо Траянов.

Двубоят на Коматево започна със спорна ситуация, която трябваше да бъде решена от главния съдия Станислав Тодоров. Новото бразилско попълнение на домакините - Густаво Афонсо опита да си изпроси дузпа, след като падна прекалено леко след съприкосновение с капитана на Локо - Ванчо Траянов. Реферът на дербито обаче запази хладнокръвие и показа картон за симулация на латиноамериканеца, въпреки претенциите на "канарите".

Снимка 314220

Интересно беше и пред вратата на Ботев. Локо демонстрира амбициите си в този двубой още в 7-ата минута, когато Аяри свали с крак за дебнещия Симо Райков. Бившият играч на Рода шутира от границата на наказателното поле, който обаче мина на сантиметри от страничната греда на Чворович.

Ботев - Локомотив 3:0 (Развой на срещата по минути)

Трите точки са за "жълто-черните"

Ботев нанесе своя удар в пловдивското дерби след точно 13 минути футбол. Тодор Неделев, за кой ли път, демонстрира отличен поглед върху играта, пускайки перфектен пас за дебнещия Густаво Афонсо. Нападателят остана сам срещу Пиргов, преодоля го елегантно, след което прати коженото кълбо в мрежата, въпреки отчаяния шпагат на Пламен Николов. Така стрелецът с №93 беляза дебюта си в Първа лига с гол в най-значимия мач за неговия нов клуб.

Снимка 314214

Гостите имаха отличната възможност бързо да върнат инкасираното от тях попадение. Симеон Райков изпълни в характерния си стил остър ъглов удар, след който на Иван Чворович се наложи да спасява удар с глава на Пауло Серджио. Въпреки намесата му, топката летеше към мрежата на "канарите". На точното място обаче беше застанал Йордан Минев, който изчисти от голлинията.

Неделев: Можеше да вкараме и още на Локомотив

Тошко Неделев: Тази победа е за нашите фенове!

"Бяхме разучили добре отбора на Локомотив"

Ботев пропусна да удвои своята преднина в 25-ата минута. По подобие на първия гол, Тодор Неделев отново видя пролука в центъра на локомотивската отбрана и пусна извеждащо за Лъчо Балтанов. Капитанът на домакините отправи моментален изстрел, който беше спасен от Илко Пиргов. Опит за добавка с глава направи Афонсо, но този път късметът не бе на страната на нападателя.

До почивката, Аяри бе близо до изравнително попадение след статичното положение, но топката мина на сантиметри встрани от вратата след удара му с коляно. Локо пък ще трябва да излиза от кризата срещу друг новак - Септември.

Снимка 314222

Подновяването на играта донесе много радост за домакините, тъй като "жълто-черните" съумяха да удвоят своята преднина. Главният съдия Станислав Тодоров видя отлично как бранителят на Локо - Ивайло Марков играе с ръка в собственото си наказателно поле и без да се замисля посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Тодор Неделев, майсторски пратил Пиргов в другия ъгъл и сътворил така жадуваното 2:0!

Снимка 314224

Събитията на терена подсказваха, че Ботев е близо до отбелязването и на трето попадение. Такова можеше да се случи в 72-ата минута, когато отлична триходова комбинация между Неделев, Балтанов и Петков завърши с изстрел на последния. Ударът му обаче попадна в шпагата на Пламен Николов и така не посети отново мрежата на "смърфовете".

Николай Киров: Победата е важна, защото е в дербито на града

Белия: Абсолютно заслужена победа, трябваше да вкараме още

"Липсата на фенове оказа негативно влияние"

Безсилието на гостите си пролича най-силно в 76-ата минута. Най-опитният в редиците на Локо - Ванчо Траянов набързо си изкара два жълти картона и така остави своите с човек по-малко.

Свалили съвсем своя гард, футболистите на Локомотив (Пд) получиха и трети гол. Дуде Ндонгала поде самостоятелна акция по крилото. Навлезе мощно в наказателното поле, след което прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Илко Пиргов. Вина за попадението донякъде може да има и стражът, тъй като не беше достатъчно подготвен в момента на изстрела.

Снимка 314212

До края нови попадения на Коматево не паднаха и така Ботев се поздрави с изключително сладък успех над градския си опонент.

В следващия кръг на Ботев предстои наглед лесно гостуване на "боксовата круша" - Витоша (Бистрица).