Ботев (Пловдив) победи Локомотив (Пловдив) с 2:0

Крис Добрев влиза на мястото на Илиев.

87′

Шопов влиза на мястото на Неделев.

85′

Алмейда стреля силно от пряк свободен удар. Георгиев не успя да избие топката добре. Кълбото стигна до Масоеро, който бе блокиран от Бандаловски.

84′

Жълт картон за Шоколаров.

82′

Минчев опита удар от пряк свободен удар. Топката срещна главата на Еспиноса и излезе в корнер.

79′

Балтанов заменя Вутов.

69′

Минчев влиза на мястото на Салинас.

67′

Жълт картон за Масоеро.

67′

Жълт картон за Неделев.

65′

Цветанов влиза на мястото на Умарбаев.

62′

Жълт картон за Умарбаев.

61′

Николаев заменя Карагарен.

61′

Малембана заменя Витанов.

56′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! Атанас Илиев бележи! Нападателят се извиси след центриране от корнер на Неделев и с глава прати топката в далечния за Луков ъгъл.

55′

Спасяване на Луков! Умарбаев сбърка и Неделев изведе Илиев сам срещу Луков, но вратарят изби в корнер.

54′

Вутов намери Илиев в наказателното поле. Нападателят бе затворен добре и нанесе много неточен удар.

51′

Удар с глава на Аралица след центриране на Умарбаев минава над вратата.

50′

Жълт картон за Бандаловски.

49′

Георгиев не успя да избие добре центриране в наказателното поле. Топката стигна до Карагарен, чийто удар бе спасен от вратаря на Ботев.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

33′

Неделев центрира от пряк свободен удар, а защитата на "смърфовете" не успя да изчисти добре топката. Кълбото стигна до Вутов, който нанесе неточен удар.

25′

Първи точен удар в актива на Локомотив. Томашевич опита удар, който обаче не затрудни Георгиев.

12′

Жълт картон за Томашевич.

9′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!! Неделев бележи! Атанас Илиев запази топката след подаване от тъч на Маркиньос. Нападателят чукна към Неделев, който пое кълбото и с хубав удар матира Луков.

8′

Аралица отне топката от Еспиноса, но ударът на хърватина бе неточен.

6′

Спасяване на Луков! Бандаловски се измъкна от защитата на Локо след центриране от фаул на Неделев. Защитникът нанесе удар с глава, но вратарят на "смърфовете" предотврати сигурен гол.

1′

18. Попов 13. Димитров

Неделните мачове от първия кръг на шампионата обещават сериозно зрелище. Няма как да бъде другояче, когато в ранния двубой от програмата ще се насладим на голямото пловдивско дерби между Ботев и Локомотив. Поне на първи план, фаворит според специалистите са "смърфовете", които наскоро впечатлиха срещу Лудогорец и триумфираха със Суперкупата на България. Добре известен факт е обаче, че в подобни мачове не винаги по-добрата форма е от значение.

Бултрасите за шефовете на Ботев (Пд): Една самозабравила се клика, която продължава да управлява подмолно

"Това е нечуван срам, виновниците за който трябва да понесат последствията си"

Това ще бъде 111-ото дерби на Пловдив. Досега показателите между двата тима са напълно изравнени - 39 победи за всеки от двата тима и 32 равенства. Дори и головата разлика е напълно равна - 130:130.

Ферарио Спасов не може да използва единствено наказания Джонатан в днешната среща. Очаква се той да заложи на Георгиев на вратата и Бандаловски, Генев, Работов и Цикарски в защита. Шоколаров ще е опорен полузащитник, а пред него в центъра на терена ще се вихрят Балтанов и Еспиноса. Неделев и Маркиньос ще действат по крилата, а атаката ще води Вутов.

Въвеждат строги мерки за сигурност в Пловдив заради дербито

Важна информация за шофьорите

От пейката своя шанс ще чака новият централен нападател Атанас Илиев. Проблемите в Ботев са свързани и с финансовите неясноти на Коматево след оттеглянето на благодетеля Георги Самуилов.

Христо Бонев: Ботев (Пд) не е за подценяване, трябва да подходим максимално концентрирано

Зума: Ботев (Пд) не е за подценяване, трябва да подходим максимално концентрирано

"Миналият сезон беше изключително успешен за нас"

Бруно Акрапович от своя страна ще може да разполага с всичко най-добро в своя състав. Очакванията са, че ще заложи на познатата единадесеторка, който му спечели финалите за Купата и Суперкупата на България. Отговорността на дербито отново ще падне върху плещите на "черно-белия" капитан Димитър Илиев.

Битката на Пловдив традиционно ще премина и със сериозно полицейско присъствие. Футболният сблъсък ще причини и временно затваряне на улици около спортното съоръжение на Ботев.

Георги Иванов: Като заряд, Дербито на Пловдив не се различава от "вечното"

Гонзо: Дербито на Пловдив, като заряд, не се различава от "вечното"

"Дали си треньор или директор, когато имаш резултати, по-лесно се канализират нещата"

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов, с помощници Димо Вълчев и Александър Атанасов. Делегат на БФС е Христо Ботев, а работата на реферите зорко ще следи Георги Виделов.