Засада на Тонев.

56′

1:0!

Шоколаров центрира, топката се отбива в Костов, след това рикошира в тялото на Илиев и влиза в мрежата.

Опита да избие кълбото вратарят на врачани, но вместо това я прати в краката на Илиев, а след това и във вратата.

55′

Илиев успява да заблуди двама бранители пред себе си.

Обръща се и стреля от движение!

Кълбото преминава покрай вратата на Костов.

Реакцията на вратаря беше добра и вероятно щеше да стигне до топката, ако тя бе в очертанията на целта.

53′

Повторенията показват, че става дума за подхлъзване на Тонев.

Фаул срещу него няма.

52′

Тонев пробива в наказателното поле.

Пада на земята.

Няма сигнал за нарушение на правилата.

46′

Центриране в полето на Аргилашки се превърна в неволен изстрел към целта.

Вратарят се намесва и избива в корнер.

Нищо любопитно след изпълнението на статичното положение.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи по няколко добри положения и пред двете врати.

В началото на срещата изненадващо гостите изглеждаха като по-активния от двата тима на терена.

Първата по-добра ситуация за откриване на резултата се откри пред Ненов, който се озова в отлична позиция за отправяне на изстрел, но не намери очертанията на вратата.

Последва възможност и за Генов, който бе изведен по чудесен начин, освободи се от опеката на защитниците пред себе си, но не успя да засече топката и се размина с нейното движение.

Минути след това имаше и центриране на отсрещния край от терена, където обаче в последния момент Илиев направи крачка повече и остана зад кълбото, което бе насочено точно към него. При добавката нападателят все пак успя да отправи изстрел, но отново целта остана непоразена.

Самостоятелен пробив на младия Тонев приключи с мощен негов изстрел, но този път Костов изби в корнер, малко след средата на първото полувреме.

В края на откриващите 45 минути отново Ненов, а след това и Генов, по подобие на старта на срещата, получиха по една възможност, но не се възползваха и резултатът се запази непроменен.

45′

Почивка.

41′

Опасност пред вратата на гостите.

Тонев шутира силно!

Костов спасява.

Топката е избита в корнер.

39′

Генов е изведен в отлична позиция!

Изпреварва защитник и успява да отправи изстрел.

Ударът му минава над вратата.

Претендира, че с кълбото последно е играл състезател на съперника.

Станислав Тодоров обаче отсъжда начален удар от вратата.

34′

Добра ситуация в полето на домакините.

Врачани не достигат до възможност за отправяне на изстрел.

26′

Ненов е изведен сам срещу вратаря!

Засича топката!

Не успява да намери очертанията на вратата.

24′

Фаул срещу Илиев в средата на терена.

На границата на грубостта действат срещу него футболистите на гостуващия отбор.

18′

Какъв пропуск на Генов!

Не успява да уцели топката, при чудесно подаване от фланга.

Разминава се с кълбото, а не бе добре опазен от бранителите около себе си.

Перфектна възможност, но за съжаление на Генов - пропиляна с лека ръка.

15′

Тонев центрира отдясно по атаката на домакините.

Илиев се разминава с топката.

След това тя отново достига до него, но изстрелът му не е добър.

12′

Много активен Валентин Илиев край страничната линия.

Не спира да дава наставления на футболистите си.

8′

Опасно центриране на Ненов!

Вратарят на съперника излиза и хваща топката в ръцете си.

7′

Ивайлов получава първия жълт картон в мача.

1′

88 Уелингтон да Силва

Ботев (Пд) приема Ботев (Вр) в първия двубой от програмата за понеделник в efbet Лига.

Двата тима са в серия от два мача без успех, което означава, че трите точки на Коматево са тяхна приоритетна цел.

Даренията за спасението на Ботев (Пловдив) преминаха псохологическата граница от 300 хиляди лева

Вече е набрана повече от половината от необходимата сума

Домакините от Ботев (Пловдив) се намират в доста по-неприятна ситуация.

"Канарчетата" са в сериозна финансова криза, която се отразява и на представянето на отбора от началото на сезона.

Пловдивчани се намират на незавидното 12-о място в класирането и имат едва 2 победи на сметката си до момента.

Тодор Неделев напуска Ботев (Пловдив) през зимата

Това призна самият той

В същото време Ботев (Враца) се представя доста солидно този сезон.

Макар да врътнаха равенства в последните си два двубоя с Левски и ЦСКА 1948, футболистите на Антони Здравков са в серия от пет поредни мача без загуба и три мача без допуснат гол. Сега те се надяват да изненадат неприятно и днешния си съперник.

Новият треньор на домакините Петър Пенчев няма никакви кадрови проблеми за тази среща.

Петър Пенчев: Този турнир е важен за Ботев (Пловдив)

"Доволен съм от представянето"

В същото време гостите пристигат без трима ключови играчи в лицето на Валери Домовчийски, Христо Златински и Венцислав Керчев.

Ботев (Враца) и  ФК ЦСКА 1948 завършиха 0:0